به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
جان باختن بیش از ۵ میلیارد نفر در صورت جنگ هسته‌ای

بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله «نیچر فود» در جنگ هسته‌ای احتمالی میان آمریکا و روسیه بیش از ۵ میلیارد نفر جان خواهند باخت، زیرا دود و خاکستر ناشی از سوختن شهرها وارد اتمسفر می‌شوند و جلوی نور خورشید را می‌گیرند.+ تحلیل خبر

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@gmail.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

چهار شنبه 31 تیر 1394 40 : 10 تعداد بازدید ها : 85807 کد خبر : 1205

بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان با 20 و مردان با 25 سال سابقه می توانند تقاضای بازنشستگی کنند

مدیر کل دفتر جبران خدمات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری گفت: ‌بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد، کارمندان زن در صورت تمایل...

مدیر کل دفتر جبران خدمات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری گفت: ‌بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد، کارمندان زن در صورت تمایل می توانند با دستکم 20 سال و مردان با 25 سال سابقه خدمت دولتی تقاضای بازنشستگی کنند.

محمد رضا مسلمی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،‌اظهار داشت: شرایط و ضوابط بازنشستگی پیش از موعد ،در ماده 94 قانون بودجه سال 1391 تشریح شده و اجرای این قانون نیاز به ابلاغ و بخشنامه ندارد و دستگاهها می­توانند با استناد به این ماده آن را اجرا کنند.

ماده 94 قانون بودجه سال 1391 کل کشور به این شرح است :

»بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرائی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد (52) و (53) قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف یک پست سازمانی به ازای هر بازنشسته پیش از موعد مجاز است. اجرای این حکم از محل منابع دستگاهها و واگذاری اموال دولتی قابل پرداخت است. «

مسلمی اظهار داشت:امسال،‌دو شرط برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت منظور شده که یکی از آنها چشم پوشی از سنوات ارفاقی و دیگری حذف یک پست سازمانی است؛ همچنین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این حکم از محل منابع دستگاهها و واگذاری اموال دولتی باید تامین شود .

مدیر کل دفتر جبران خدمات، تاکید کرد که ‌تنها امتیاز قانون بازنشستگی پیش از موعد، فراهم ساختن این امکان برای کارمندانی است که تمایل دارند زودتر از نظام اداری خارج شوند.

مسلمی تاکید کرد که سنوات خدمت افرادی که از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده می کنند باید سنوات خدمت در دستگاههای دولتی باشد و پرداخت بیمه ملاک نیست .

وی افزود: این قانون مربوط به سال 1391 است و کسانی که بخواهند در سال 1391 از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند، به ازای 25سال خدمت ، 25 روز حقوق دریافت خواهند کرد ( زنان به ازای 20 سال ،‌20 روز حقوق ) ،همچنین دستگاه مربوطه باید با حذف یک پست سازمانی موافقت کند .

گفتنی است که قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در سال 1386 تصویب شد . بر اساس این قانون کارکنان دولت می توانستند با 25 سال سابقه و 30 روز حقوق (کارمندان زن با 20 سال سابقه و 25 روز جقوق) بازنشسته شوند .

این قانون همزمان با بررسی لایحه بودجه سال 1390 در اردیبهشت ماه سال گذشته به پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با وجود مخالفت دولت بمدت پنج سال (از سال 1390 تا 1394 ) تمدید شد ، ولی در عمل به دلیل نبود اعتبار، اجرای آن در سال 1390 با کندی بسیار روبرو بود. با اضافه شدن دو شرط جدید حذف سنوات ارفاقی و حذف پست سازمانی در قانون بودجه سال 1391 کل کشور برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد به نظر می رسد، تعداد متقاضیان کاهش یابد.

 

تذکر: این خبر مربوط به بهمن ماه 1392 می باشد

خبر جدید( تیر ۹۴): http://tolounews.com/newsThread.aspx?ID=7718

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane ارسال شده توسط : مهاجر 1392/11/2
با سلام اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی ظلم است چون تا پایان 94 تمدید شده بود خواهش میکنم برای ایجاد انگیزه برای بازنشستگی پیش از موعد 5سال سنوات ارفاقی اعمال شود تا جوانان بر سر کار بیایند ومشکل بیکاری تا حدودی هموار شود با تشکر
shirane ارسال شده توسط : مريم شهابي 1392/12/17
بازنشستگي پيش از موعد براي بانواني كه پابه پاي مردان كار مي كنند و ايضاً بحث خانه داري زنان نيز مطرح است كه در واقع دوشغل بودن هر زن را مي رساند مفيد و ضروريست لكن دريافت حقوق با 20روز واقعاً ظلم است و مي بايست مورد فوق تجديد نظر شود تا حداقل ازاين قشر در اين خصوص حمايت ويژه شود
shirane ارسال شده توسط : کارمند زن با 20 سال سابقه 1393/2/22
هیچکس صحبتی از شرایط ناعادلانه ای که برای ما کارمندان زن پیش آمده نمیکند و مدافع حق ما نیست. سالها قانون بازنشستگی با 20 سال سابقه برای خانم ها برقرار بوده و ظرف چند سال گذشته تعداد زیادی کارمندان زن با 20 سال سابقه 5 سال هم ارفاقی گرفتند و با 25 روز حقوق بازنشسته شدند. حالا کارمندی که 2 سال زودتر از من شروع به کار کرده با 25 روز حقوق بازنشستگی در کنار خانواده با آرامش زندگی میکند و من که سالها به امید بازنشستگی مشقت 20 سال کار از 7صبح تا 6 عصر را تحمل کردم و با هزار وعده و وعید به فرزندم آماده بازنشستگی بودم ,بلاتکلیف و سردرگم شاهد تصمیم ناحق توقف بازنشستگی پیش از موعد هستم. کدام مطالعه علمی صورت گرفته تا نشان دهد واقعا' نیروهای با سابقه کمتر قابلیت جانشین شدن نیروهای خسته و فرسوده 20 ساله را ندارند؟ چرا فقط حساب و کتاب های مالی و بودجه تعیین کننده سیاست های دولت است؟ چرا توجه نمیکنید که نسل ما در هر مرحله از زندگی از درس خواندن در جنگ گرفته تا انتخاب 14 تایی کنکور و شرایط سخت استخدامی همیشه سخت ترین شرایط را داشته و ما واقعا' خسته ایم؟ آزادی یعنی زنان حق انتخاب داشته باشند. یعنی راهی را انتخاب کنند که بیشترین ثمر را برای جامعه داشته باشد. وجود من بعد از این فقط در کنار خانواده مثمر ثمر خواهد بود. چرا این حق را از ما گرفتید؟ آیا کسی به فریاد عدالتخواهی ما می رسد؟!
shirane ارسال شده توسط : fazel 1393/3/7
به داد ما زنان مسلمان عاشق همسرو فرزند برسید قانون بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی را حداقل از ما نگیرید ما زنان در واقع سه شغل داریم کار اداری -خانه داری -همسر و بچه داری! بگذارید مردان 35 سال یا اگر توان دارند 40 سال کار کنند ولی به خانم ها رحم کنید!!
shirane ارسال شده توسط : ناشناس 1393/4/4
برخی جامعه شناسان عامل مهم توسعه و پیشرفت یک جامعه را ،درنقش زنان آن می دانند همچنین عامل رکود و عدم توسعه . زنانی که نقش همسر و مادر را ایفا می کنند و در اجتماع نیز حضور فعال دارند چرا نادیده گرفته شوند لطفا به این قشر و تحکیک خانواده ها و تربیت فرزندانی که بهتر است در دامان مادرپرورش یابند کمک کنید .
shirane ارسال شده توسط : یغما 1393/4/7
خانم ها همچنان قشر زهمت کش کلیه ادارات
shirane ارسال شده توسط : حمید 1393/4/15
باسلام لطفابراجرای بخشنامه ها در استانهای محروم وبدآب وهوا نظارت جدی تری شود چون کارمندان این مناطق نیاز بیشتری به استراحت دارند.
shirane ارسال شده توسط : ش 1393/4/21
لطفا ما زنان را زور بازنشسته کنید تا مردان امکان استخدام بیشتری داشته باشند تا بیکاری که موجب قتل ودزدی و هزار تا خلاف دیگر میشود کاهش یابد وزن هم بجای اینکه توان واعصابش را در اداره بکار گیرد برای شوهر وفرزندانش بکار گیرد
shirane ارسال شده توسط : یکی از کارمندان خانم مستاصل 1393/6/4
با سلام لطفاً در خصوص بازنشستگی پیش از موعد کارکنان خانم بنویسید مساعدت کنند . من 20دی ماه 92 با دانشتن 20 سال سابقه کار می توانستم بازنشسته شوم ولی متاسفانه مکان قبلی اداره ام ، 4 ماه و 10 روز حق بیمه مرا به صندوق تامین اجتماعی نریخته بود در حالیکه من هم فیش حقوقی مبنی بر کسر حق ببمه را داشتم . زمانی که به اداره بیمه رفتم به من گفتند باید شکایت کنی و حدود یکسال طول می کشد که تازه جواب بیاید کارفرما باید حق بیمه جا افتاده را بریزد یا خودم . هرچی خواهش کردم که خودم می خواهم بریزم قبول نکردند و من هم چون از لحاظ کاری وقت نداشتم پیگیری کنم به خودم گفتم آن 4 ماه و 10 روز را می گذرانم . اسفند 92 متوجه شدم بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد دوباره تجدید شده است خوشحال شدم و مشغول گذراندن سنوات پایانی خدمتم اما متاسفانه در اردیبهشت 93 متوجه شدم که بخشنامه فوق لغو شده است .در ضمن من قبلاً عضو صندوق تامین اجتماعی بودم و حق بیمه من در آن صندوق پرداخت نشده بود و درحال حاضر کارمند رسمی وعضوبیمه خدمات درمانی می باشم. از همه بدتر اینکه زمانی که به بیمه خدمات درمانی رفتم به من گفتند می توانستم آن بیمه 4 ماه و 10 روز پرداخت نشده را خودم در صندوق خدمات درمانی می ریختم . حالا شما قضاوت کنید من به خاط فرزندم باید بازنشسته شوم. این حق من است که خانواده را بعد از 20 سال بر کار ترجیح دهم . ولی متاسفانه با شرایط پیش آمده واقعا مستاصل شده و مانده ام که چه کنم ؟ با تشکر
shirane ارسال شده توسط : زهرا 1393/6/9
با سلام، چرا بازنشستگی پیش از موعد شامل ما کارکنان قراردادی نمی شود. ما که حدود 15 سال شرکتی بودیم و بعد از آن قراردادی شدیم ولی در همان اداره کار می کنیم و حدود 24 سال سابقه خدمت داریم. ولی می گویند شامل شما نمی شود. تقاضای رسیدگی داریم.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/6/10
تورا خدا به زنان بیشتر اممیت بدهید ماهم انسانیم و خانواده داریم قانون 20 سال سابقه و 25 روز حقوق را برگردانید شما را به خدا اصلاح کنید خسته شدیم .
shirane ارسال شده توسط : کارمند ... 1393/6/24
؟!من واقعا نمیدونم تو جامعه ی اسلامی دارم کار و زندگی میکنم یا نه!اگر اسلام را قبول دارید که باید بدونید وظیفه ی زن طبق قرآن و طبیعت و عقل و یک کلمه "خداوند "اول شوهر و فرزندانش هستند و بعد چیزهای دیگه از جمله کار.اگر هم ادعای اسلام ندارید اجازه بدید قانون حجاب و ...برداشته بشه....آخه نمیشه که ماست هم سفید باشه و هم سیاه!
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/7/4
هیچکس صحبتی از شرایط ناعادلانه ای که برای ما کارمندان زن پیش آمده نمیکند و مدافع حق ما نیست. سالها قانون بازنشستگی با 20 سال سابقه برای خانم ها برقرار بوده و ظرف چند سال گذشته تعداد زیادی کارمندان زن با 20 سال سابقه 5 سال هم ارفاقی گرفتند و با 25 روز حقوق بازنشسته شدند. حالا کارمندی که 2 سال زودتر از من شروع به کار کرده با 25 روز حقوق بازنشستگی در کنار خانواده با آرامش زندگی میکند و من که سالها به امید بازنشستگی مشقت 20 سال کار از 7صبح تا 6 عصر را تحمل کردم و با هزار وعده و وعید به فرزندم آماده بازنشستگی بودم ,بلاتکلیف و سردرگم شاهد تصمیم ناحق توقف بازنشستگی پیش از موعد هستم. کدام مطالعه علمی صورت گرفته تا نشان دهد واقعا' نیروهای با سابقه کمتر قابلیت جانشین شدن نیروهای خسته و فرسوده 20 ساله را ندارند؟ چرا فقط حساب و کتاب های مالی و بودجه تعیین کننده سیاست های دولت است؟ چرا توجه نمیکنید که نسل ما در هر مرحله از زندگی از درس خواندن در جنگ گرفته تا انتخاب 14 تایی کنکور و شرایط سخت استخدامی همیشه سخت ترین شرایط را داشته و ما واقعا' خسته ایم؟ آزادی یعنی زنان حق انتخاب داشته باشند. یعنی راهی را انتخاب کنند که بیشترین ثمر را برای جامعه داشته باشد. وجود من بعد از این فقط در کنار خانواده مثمر ثمر خواهد بود. چرا این حق را از ما گرفتید؟ آیا کسی به فریاد عدالتخواهی ما می رسد؟!
shirane ارسال شده توسط : نا شناس 1393/7/29
با اجرای باز نشستگی پیش از موعد و جایگزینی یک نفر بی کار شاید جمعیت جوان و بی کار جذب کار شوند و به نفع جامعه می باشد.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/8/17
با سلام همکاران محترم :دقت بفرمایید دولت ماخیلی محترمانه و غیر مستقیم با این دو شرط جدید ندادن سنوات ارفاقی و از اون بدتر حذف پست سازمانی که مطمئنا هیچ سازمانی این شرط دوم را قبول نمیکند به ما اعلام کردند این همه تلاش نکنید خواهش و التماس هم نکنید ما شما رو زودتر از موعد بازنشسته نمی کنیم حالا هی بگید کو گوش شنوا همه ما سرکاریم حالا که این طورشد ما ها ........(کانون گرم خانواده پر - تربیت بچه ها پر - همسر پر و ....)
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/8/17
با سلام من موندم این کارشناسان و مسئولین مملکت ما بخصوص برای مشکلات خانم ها و باز بخصوص بچها چقدر زحمت می کشند اسفند دود میکنم براتون
shirane ارسال شده توسط : مریم 1393/9/4
سلام به زنان همیشه فداکار و همیشه مطیع البته اولی رو دوست دارم و ازدومی که بیش 70 درصد یابیشترجامعه هستند متنفرم شماجوری نظر میدید انگار نمی دونید کجایید؟ و چه کسانی تصمیم گیر شما هستند.
shirane ارسال شده توسط : معصومه یعقوبی 1393/9/8
لطفا برای خانم ها ی تسهیلات بازنشستگی پیش از موعد با در نظر گرفتن سنوات ارفاقی را برای سال 94 لحاظ گنید ما زنان با داشتن فرزند و شوهر نیاز داریم به بازنشستگی پیش از موعد
shirane ارسال شده توسط : آرزو 1393/9/10
نماینده ها خسته نباشند با این همه توجه به بانوان در مملکت اسلامی ،خانمها مثل مردها کارکنند حتی بیشتر،نمی توانند پستهای مهم داشته باشند،نمی توانند حق اولاد داشته باشند،نمی توانند فرزندان را بیمه کنند مگر با پرداخت بیمه مازاد، و... فقط یک چیز می خواهند زندگی در کنار خانواده... شاید بگویید خوب مجبور نیست بره سرکار!! با این شرایط اقتصادی یا باید ازدواج نکنه یا منتظر مردی سوار بر اسب طلایی باشه! پس بیایید به این منشا همه ی نابسامانی ها فکری کنیم !!!
shirane ارسال شده توسط : کارمند هلال احمر 1393/9/19
با سلام و خسته نباشید من 21 سال سابقه کار دارم و 45 سال سن دو فرزنددارم که همیشه از ساعت 5و نیم صبح تا 6 بعداز ظهر همراه خودم که اداره میرفتم از خونه بیرون می آمدند نه من درست در کنار آنها بودم و نه آنها درست و سیردر کنار من همیشه دخترم میگفت دلم میخواد وقتی از مدرسه تعطیل بشم برم خونه و شما تو خونه باشید و بوی غذای آماده تو خونه باشه ولی نشد بهر حال بخاطر مشگلات مالی مجبور بودم کار کنم چون بیشتر اوقات همسرم بیکار بود جالبه نه؟ به هر صورت الان مشگلات زیادی از لحاظ جسمی دارم گردن درد تا مهره های ششم گردنم زانودرد کمر درد و از همه بدتر اعصاب و روانم ضعیف شده حوصله کافی وتوانایی کار بیرون و خونه رو باهم ندارم ولی چاره ای نیست از خونه و بچه هام و همسرم می زنم که به کار بیرون برسم این درست نیست ولی چکار میشه کرد تنها در این سن و سال و موقعیت باید کار بیرون رو کنار گذاشت خونه و زندگی رو که نمی شه کنار بزارم پس باید بازنشسته بشم ولی قبول نمی کنند ! ماندم مستاصل فقط درخواست میکنم در خصوص بازنشستگی ما خانم ها با این شرایط در سال 94 موافقت بفرمایید خواهش میکنم با تشکر
shirane ارسال شده توسط : سیدکاظم کمالی 1393/9/23
لطفا بگویید قانون25سال سابقه سربازی راشامل میشود یا بدون سربازی باید 25سال شود یعنی باسربازی 27سال؟ لطفا توضیح دهید.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/10/1
با سلام میخواهید در خصوص بازنشستگی 20 سال سابقه از خانم ها به تمامی یعنی تک تک ادارات در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک کشورمان بروید و تست سلامت جسمی و روحی بگیرید واز خانواده هاشون و همچنین محل کارشون سوال بفرمایید مطمئنا متوجه خواهید شد که حتما باید با 20 سال سابقه و 45 سال سن بازنشسته شوند دیگه نیاز به درخواست و خواهش و تمنای مردم عزیزمان نخواهیدداشت خودتون به این نیاز پی می برید مطمان باشید با تشکر
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/10/1
با سلام میخواهید در خصوص بازنشستگی 20 سال سابقه از خانم ها به تمامی یعنی تک تک ادارات در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک کشورمان بروید و تست سلامت جسمی و روحی بگیرید واز خانواده هاشون و همچنین محل کارشون سوال بفرمایید مطمئنا متوجه خواهید شد که حتما باید با 20 سال سابقه و 45 سال سن بازنشسته شوند دیگه نیاز به درخواست و خواهش و تمنای مردم عزیزمان نخواهیدداشت خودتون به این نیاز پی می برید مطمان باشید با تشکر
shirane ارسال شده توسط : مینا 1393/10/1
این همه شعار افزایش جمعیت ،ترویج ازدواج ،استحام خانواده با این روش برخورد با کارمندان دولت همه اش کشکه با این همه دوندگی اصلاٌ کسی به فکر خانواده هم می افته بهترین ساعات روز و بهترین سالهای عمر پشت میز ادرات در سیستم های معیوب اداری تلف میشوداین هم از بازنشستگی که حداقل سنوات ارفاقی رو هم قایل نشدند
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/10/1
با سلام وتشکر بابت تمدید پیش از موعد لطفاطوری برنامه ریزی شودکه روسا دست کارمندان را برای رفتن نبندند. با تشکر
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/10/1
با سلام وتشکر بابت تمدید پیش از موعد لطفاطوری برنامه ریزی شودکه روسا دست کارمندان را برای رفتن نبندند. با تشکر
shirane ارسال شده توسط : کارمند خانم 1393/10/8
با سلام همکاران محترم بنظر شما دولت به فکر ما خانم های ایرانی نجیب هست آیا ما رو زودتز از موعد بدون اذیت کردن و هر جور شرط و شروط بازنشسته میکنند یا نه ؟ یا فقط دوست دارند التماس و خواهش های ما در رو بشنوند؟ بنظرتون چی میشه چرا این مملکت ما بلاتکلیفی داره اون از آموزش اون از دانشگاه هاش از خونه و مسکن مردم از نقل و انتقالات از چی بگم دیگه تو رو خدا یکی به داد برسه کمک کمک کمک کمک کمک کمک
shirane ارسال شده توسط : قندی 1393/10/9
سلام. شما را به خدا با بازنشستگی ما مادران به ظاهر مادر ، چون ما فقط فرزندمان را به دنیا آوردیم . به داد ما برسید و بازنشسته مان کنید.
shirane ارسال شده توسط : مسعود نوشاد 1393/10/12
چقدر زیبا است ، روح قانون سال ۱۳۸۶ را ، در قانون بودجه سال ۱۳۹۰ از بین برد و اسمش را قانون گذاشت . به نظر عامه خیلی بهتر بود این مورد را اصلاح قانون یا فسخ قوانین قبل می گذاشتند !!!
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/10/21
ازیه طرف شعار تحکیم بنیان خانواده میدید از یه طرف قانونهایی مثل قانون فوق ميگذارید وهزارتا سنگ اندازی میکنید خوب شما که نمیتونید یک قانون رو اجرا کنید چرا مردم رو سرکار میگذارید حذف پست سازمانی وعدم محاسبه سنوات ارفاقی ،چقدر به فکر زنان هستید!!!!!!
shirane ارسال شده توسط : محمد 1393/10/21
عزیزانی که ناراحت هستند راست می کویند چون من هم یکی دیکر از آن ها هستم ...دولت می کوید بیمه ساز دیکر می زند...صد سال آخر را در یابید ...حق مرا هر که ندهد آن دنیا باید جواب دهد..
shirane ارسال شده توسط : یه کارمند 1393/10/23
با سلام ... من هم مثل بانوان دیگه با وجود داشتن فرزند کوچک مجبورم از ساعت 6/30 صبح تا ساعت 6 عصر سرکار باشم و بهترین ساعاتی را که میتونم با فرزندم سپری کنم لیکن بدلیل مشکلات اقتصادی خارج از محیط خانه باشم ... از مسئولین انتظار داریم که لااقل برای بانوان شاغل سنوات ارفاقی را لحاظ کنند تا در سال 94 بتوانیم با آسودگی خاطر بازنشست شویم. اینجانب با داشتن 43 سال سن و 21 سال سابقه کار دیگر توانی برای ادامه کار ندارم... تنها امیدمان این است که مسئولین بیشتر به اهمیت مادران شاغل واقف بوده و با رعایت حقوق آنان ، اقدامات لازم را انجام دهند. با تشکر
shirane ارسال شده توسط : احمد 1393/10/27
سلام.بنده.۳۱سال.سابقه.دارم.ودارای.۴۵سال.سن.چرانمی.توانم.بازنشسته.شوم
shirane ارسال شده توسط : کارمند خانم با 24 سال سابقه 1393/11/1
با سلام ، چرا ملاک برای بازنشستگی پرداخت بیمه نیست؟ پس تکلیف ما که بطور مثال : 15 سال شرکتی بودیم و 9 سال است که قراردادی شدیم چه می شود؟ یعنی آن 15 سال قابل قبول نیست؟ ما که از ابتدا در یک اداره کار کردیم.لطفاً تکلیف ما را مشخص کنید، دیگر توان کار کردن هم در خانه و هم در اداره را ندارم.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/11/5
با سلام ببخشید چرا کاری را که انجام نمی دهیدالکی می نویسید زنان با 20 سال و ... چرا مردم را گول می زنید دولت .... ------------------------- طلوع: ما از خودمان نمی توانیم چیزی بنویسیم هر چه مسئولین گفتند خودشان باید جوابگو باشند.
shirane ارسال شده توسط : خدیجه 1393/11/6
نماینده گان محترمی که این قانون را تصویب کردید توجه : اخر پس من مادر کی فرصت تربیت و توجه به فرزندانم را داشته باشم. آیا اشتباه می کنم جوانی و تحصیلاتم را برای آبادانی و خدمت به این کشور و نه برای خانواده ام صرف کرده ام.
shirane ارسال شده توسط : ندا 1393/11/20
سلام... با صحبتهای خانم کارمند هلال احمر کاملا موافقم. بنده هم شرایطم کاملا شبیه ایشان است با این تفاوت که بنده سه فرزند دارم. سابقه کار من 19 سال و سن من 38 سال است. لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی از شرایط بازنشستگی خانمها داره، کمک کنه و توضیح بده که بهترین شرایط بازنشستگی چیه؟ من چه موقع بازنشسته میشم و با چه شرایطی و چند روز حقوق؟ لطفا راهنماییم کنید هم خودم و هم بچه هام خیلی خسته شدیم. اگه سابقه بالایی نداشتم شاید راحت می تونستم قید کار را بزنم ولی سابقه م بالاست و این همه سال سختی به خودم و بچه هام دادم بالاخره باید به یه نتیجه مطلوبی برسم. دوستان خوب لطفا راهنماییم کنید. ممنون.
shirane ارسال شده توسط : مادر 1393/11/21
لطفا بخاطر اینده کشورمان ومنافع خودتون بابازنشستگی بیش ازموعد مادران موافقت کنید
shirane ارسال شده توسط : لیلی 1393/11/27
باسلام. متاسفانه من و امثال من با این مشکل روبرو بوده وهست و با توجه به بیگیریهای بعمل امده هیچ نتیجه ای نداشته و هرگز به نفع کارمندن خانم انجام نمی شود،لذا از شما مسئولین محترم تقاضا دارم با مطالعه این مطالب رسیدگی شود !!!
shirane ارسال شده توسط : زهرا اکبری 1393/12/9
کدوم سازمانی با حذف پست سازمانی موافقت می کنه؟سنوات ارفاقی که نمیدین، ما حق خودمونو می خواهیم طبق سابقه کار. اگر خوب دقت کنید به ضررمان هم تموم می شه ولی چون خسته شدیم مجبوریم . 24 سال سابقه 24 روز حقوق . این حق قانونی ماست.و چرا ملاک حق بیمه نیست؟ پس تکلیف کارکنانی که قبلاً شرکتی بودند چیست؟؟؟؟؟؟
shirane ارسال شده توسط : قندی 1393/12/10
خیلی قشنگ می گویید ، ابلاغ می کنید کو عمل ، 24 سال سابقه خدمت دارم و هربار درخواست کردم دلیل آوردند شما را به خدا دیگه چیزی ننویسید تا دلمان الکی خوش نشود. ------------------------------- سلام- ما از طرف خودمان نمی نویسیم . سخنان مسئولین مربوطه است . اگر عمل نمی کنند مربوط به روزنامه نمیشود.
shirane ارسال شده توسط : همکار کارمند 1393/12/12
با سلام و خسته نباشید شاید لازم نباشه همه خانم های کارمند رو هم بازنشسته کنید من خانم هایی می شناسم که بخاطر اینکه سفارش شده استخدام شدند رئیس آمدند و الانم 15 سال سابقه کار دارند همچنان رئیس هستند فقط دستور دادند با اضافه کاری زیاد و اعتماد به نفس کاذب بالا کار نکردند فقط دستور دادند بیار ببر و ... ولی یکی مثل من بخت برگشته از اول مثل یک گماشته تو اداره کار کردم الان هم 24 سال سابقه کار دارم همچنان به همان شکل کار میکنم بنظر شما کداممان زودتر از موعد بازنشسته شویم من سالمم یا ایشان من از کار و زندگی و اداره لذت بردم یا ایشان ؟ عمر من به سختی و عذاب گذشت با حقوق و اضافه کاری کم ولی افرادی مثل ایشان تو این اداره ها لذت بردند بعدش هم میخوان با ما بازنشسته شوند واقعا که
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1393/12/12
سلام ببخشید طلوع محترم منظورم به شما نبودواقعا" منظورم به مسئولین محترم بود چون مطمئن هستم که شما از خودتان نمی نویسید. ببخشید
shirane ارسال شده توسط : مريم نعمتي 1393/12/24
توراخدا بازنشستگي پيش ازموعد رو براي همه ادارجات ابلاغ كنيد ،بنده اقدام كردم ،ولي مي گويند اين بخشنامه ابلاغ نشده،
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/1/5
با سلام هموطنان محترم امسال همه چی از جمله بازنشستگی ها به لطف خداوند درست میشه نگران نباشید. توکل به خدا کنید از بنده خدا التماس نکنید از خدا بخواهید کارتون رو درست بکنه التماس دعا
shirane ارسال شده توسط : جعفري از مشهد 1394/1/10
با سلام اگر واقعا به عدل مولايمان علي (ع) اعتقادي است چرا كارمندي كه خود درخواست بازنشستگي پيش از موعد ميكند بدون سنوات ارفاقي وبيمه گذار تامين اجتماعي است مخالفت ميكنيد - بندهبا 26 سال خدمت و50 سال سن قادر به انجام وظيفه نيستم وبا مراجعه به تامين اجتماعي مي گويند بايد 30 سال را تمام كني - حقير نيز براي اينكه مديون اين مردم وارباب رجوع نباشم از حق خود گذشتم ومرخصي بدون حقوق گرفتم تا ناني را كه سر سفره خانواده ميبرم آهي پشتش نباشد وعملا ماهي دوميليون وپانصد تومان حقوقم را فداي سياستهاي ....تامين اجتماعي گذاردم ولي يك لقمه كمتر مي خورم ولي خودم را مديون نمي كنم با كم كاري وشرعا وعرفا وقانونا اميدوارم يك انسان مسلمان پيدا شود از حقوق ما دفاع كند امثال من زياد هستند ولي صدايشان به جايي نميرسد
shirane ارسال شده توسط : طالبي 1394/1/15
لطفا" فكري براي خانمهاي شاغل بكنيدكه بتوانندزودتربازنشسته شوند
shirane ارسال شده توسط : کارمند خانم 1394/1/17
با سلام و خسته نباشید چرا فقط به فکر بازنشستگی زودتر از موعد فرهنگیان هستید اونا که در کل سال براحتی کار میکنن 4 ماه از خرداد تا شهریور ماه تعطیل هستند تمامی 15 روز عید تعطیل هستند بارون بیاد تعطیل هستند برف بیاد تعطیل هستند باد بیادتعطیل هستند یک شیفت کار میکنند دبیرها در هفته 4 روز اونم یک شیفت کار میکنند حقوق و مزایاشان هم خوبه پس این همه توجه برای چیه ؟؟؟؟ ما کارمندهای دولت هستیم مثل مردها از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر زمستان و تابستان وقت و بی وقت بارون و برف بیاد نیاد با هر شرایطی سر کار میریم اونم با حقوق و مزایای کم کارمندها البته بجز مدیران ادارات که نه کار درست و حسابی میکنن ولی پول زیاد دریافت میکنن بابا کی میخواهید این مسائل رو درک کنید کی ؟ ..................................... کارمندان نباید هر روز از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر کار کنندبجز اینکه اضافه کاری بگیرند .....
shirane ارسال شده توسط : کارمند خانم 1394/1/20
سلام میخواستم بگم خواهش میکنم یه فکری بحال کارمندهای هلال احمر هم بکنید همه ارگانها به نوعی بازنشسته میکنن ولی برای ما این کار صورت نمی گیره البته بازنشستگی زودتر از موعد رو عرض میکنم . زمانی که ما بچه دار شدیم مرخصی زایمان 3 ماه بود بچه هامون اندازه کف دست بود با خودمون اداره می بردیم مهد میگذاشتیم مصیبت کشیدیم بعد چند سال قبل از ما با 20 سال 25 روز حتی پیش اومده بود با 15 و 17 سال خدمت 5 سال ارفاقی بازنشسته شدند ولی به ما که رسید این کار رو انجام نمیدن الان هم که بخشنامه شده کارمندهایی که بچه کوچیک دارند یا ابتدایی دارند میتوانند 6 روز هفته رو یکساعت اضافه کار کنند ولی پنج شنبه ها تعطیل باشند خوب الان بچه های من بزرگ شدند باز شامل حال من نمیشه من 21 سال سابقه خدمت دارم 46 سال سن دارم منم خسته شدم لطفا رسیدگی شود ممنون
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/1/22
با سلام همه میگن بازنشستگی زودتر از موعد تا سال 94 تمدید شد ولی من هر موقع مراجعه کردم و سوال کردم ما روبازنشسته میکنید با 20 سال و 45 سال سن گفتند نه به ما همچین چیزی ابلاغ نشده قبول نکردند جریان چیه ؟
shirane ارسال شده توسط : زهرا 1394/1/23
از مسئولین محترم و کسانی که دست اندرکار بررسی مسئله بازنشستگی میخواهم کاری کنید تا ما خانمهای کارمند بدون شرط سنی با 20 سال سابقه کار بازنشسته شویم تا لااقل به زندگی و بچه هایمان برسیم و اینکه این قانون 20 سال سابقه کاربانوان به صورت یک قانون ثابت و دائمی لازم الاجرا شود.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/1/25
من 46 سال سن دارم 21 سال سابقه کار دارای 2 فرزند هستم بخاطر شرایط زندگی ام مجبور شدم کار کنم الانم که این مدت طول کشیده دیگه توان کار بیرون از منزل را ندارم بخدا دیگه نمی کشم بشدت از لحاظ روحی و روانی و جسمی آسیب دیدم خواهش میکنم امسال ما کارمندان خانم رو بازنشسته بکنید بدون شرایط ، چون یکسری شرایط ها میگذارند که مدیران ما قبول نمی کنند .التماس دعا
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/1/26
من 19 سال سابقه پرداخت بیمه دارم و در یک سازمان کار می کردم ولی 8 سال است که از شرکتی به قراردادی تبدیل شده ام، یعنی اون 11 سال شرکتی بودنم حساب نمیشه؟ ای دادوبیداد!!!!!!!!
shirane ارسال شده توسط : ترنم 1394/1/30
خوب معلومه که با شرط حذف پست سازمانی هیچ اداره یا سازمانی با باز نشستگی پیش از موعد کارمندش موافقت نمیکنه
shirane ارسال شده توسط : فرنگیز قندی 1394/2/20
باسلام . متاسفانه اینها همه در حد تصویب هستند و هیچکدام اجرا نمی شود.
shirane ارسال شده توسط : الهام 1394/2/20
باسلام لطفاکمی بیشتر وبادقت قانون مجلس محترم رو مطالعه بفرمائید اصلا به این فکرکردید که چرا مجلس دو تا شرط گذاشته یکی حذف سنوات ارفاقی دومی حذف پست درمورد اولی که همه چیز تقریبا مشخصه ولی درمورد دومی متوجه شدید چرا میگه پستت حذف بشه چون کسانی هستند که موقع بازنشستگی پست بالا دارند واگه قرارباشه با همون پست بازنشسته حتی پیش ازموعد بشه از نظر مالی برای دولت مقرون به صرفه نیست لذا میاد میگه پستت باید حذف بشه حالا چاره کار چیه اینه که دولت محترم میاد به کارمند دارای پست بالا پیشنهاد پست پایین تر میده که اگه خواست حذف بشه پست پایین تر حذف بشه ولی این ظاهر قضیه است دولت درواقع با این کار ودادن پست پایین تر درواقع میخواد حقوق بازنشستگی کمتری به کارمند بازنشسته اش بده آره براداران وخواهران عزیز بهوش باشید وآگاه وببینید که چه ترفندی است ...کارمند یه عمربراش کارمیکنه آخرش هم دستت درد نکنه به این شکل بهش میگویند
shirane ارسال شده توسط : سپيده 1394/2/22
اين بخشنامه كه حرفي ازسن نزده....پس ناراحتي مادرهايي كه كامنت گذاشتن چيه؟با ٢٠سال كه ميشه بازنشست شد!!!!توروخدا توضيح بديد
shirane ارسال شده توسط : بدنبال بازنشستگي 1394/2/23
من با 25 سال سابقه هم مراجعه كردم و با توجه به بخشنامه 2/53 سازمان تامين اجتماعي كه مي گويد سازمانهايي كه منابع داخلي دارند بايستي 5 سال را بدهند مي توانند بازنشسته شوند و از طرف ديگر هم قانون بودجه 94 گفته بدون سنوات ارفاقي با موافقت بالاترين مقام مجاز است بنابراين شركت من هم قبول نمي كند يعني قانونهاي كه در بوق كرنا مي كنند همه اش كشكه و سركاريه متاسفانه
shirane ارسال شده توسط : بهار 1394/2/27
باسلام از مسئولین بزرگوار خواهشمندم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا خانمها بدون شرط سنی با 20سال پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند وبه تربیت بیشتر فرزندانشان برسند خواهشمندم به این امر توجه کنید که مادری که 20سال در اداره کار کرده دیگر توانایی دوجا فکر کردن ودوجا انرژی مصرف کردن ندارد واقعیت این است که حضور مادر در خانه برای بچه ها مثمر ثمرتر است وجامعه نیز از این امر منفعت خواهد برد ممنون از شما
shirane ارسال شده توسط : بهار 1394/2/27
باسلام از مسئولین بزرگوار خواهشمندم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا خانمها بدون شرط سنی با 20سال پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند وبه تربیت بیشتر فرزندانشان برسند خواهشمندم به این امر توجه کنید که مادری که 20سال در اداره کار کرده دیگر توانایی دوجا فکر کردن ودوجا انرژی مصرف کردن ندارد واقعیت این است که حضور مادر در خانه برای بچه ها مثمر ثمرتر است وجامعه نیز از این امر منفعت خواهد برد ممنون از شما
shirane ارسال شده توسط : ب 1394/3/10
لطفا فکری برای خانم های شاغل کنید تا زودتر بازنشسته شوند
shirane ارسال شده توسط : fatemeh 1394/3/16
اگر مي خواهيد كه آسيب هاي اجتماعي در كشور كمتر شود و كانون خانواده ها حفظ شود يا بازنشستگي پيش از موعد را براي خانمها اجرا كنيد يا كاهش ساعت كاري خانمها كه بتوانند مادران خوبي براي بچه ها كه اميد هاي اين مملكت هستند شوند باتشكر
shirane ارسال شده توسط : محمدبیگی 1394/3/23
لطفا" با بازنشستگی پیش از موعدخانمهای فرهنگی با بیست سال فکری بکنید
shirane ارسال شده توسط : م محقق 1394/4/2
سلام لطفا با بازنشستگی خانم های فرهنگی با 20 سال سابقه کار موافقت کنید تا جا برای نیروهای تازه نفس هم باز شود.
shirane ارسال شده توسط : مادر زحمتکش 1394/4/2
خوب اگه قرارباشه سابقه بیمه ملاک نباشه و فقط سابقه پرداخت بیمه در یک ارگان مخصوص دولتی باشه که دیگه اونوقت هیچ کس نمیتونه بازنشسته بشه دولت با این قانونش سنگ میندازه جلو که همه خانمهای شاغل فقط کار کنند
shirane ارسال شده توسط : مادر زحمتکش 1394/4/2
خوب اگه قرارباشه سابقه بیمه ملاک نباشه و فقط سابقه پرداخت بیمه در یک ارگان مخصوص دولتی باشه که دیگه اونوقت هیچ کس نمیتونه بازنشسته بشه دولت با این قانونش سنگ میندازه جلو که همه خانمهای شاغل فقط کار کنند
shirane ارسال شده توسط : فاطمه جلالی 1394/4/3
سلام خسته نباشین چرا به فکر خانمهای کارمند نیستین خواهشمندم به فکر بازنشستگی خانمها باشین وشرایط زندگی و مسئولیت آنان را لحاظ کنین خانمهای خانه دار و متاهل شرایطشان فرق می کند وقتی از سرکار برمیگردن تازه شیفت بعدی در منزل آغاز میگردد، و هیچ لذتی از جوانی و زندگی نمیبرن خواهش میکنم سن بازنشستگی برای خانمهای متاهل و کارمند و به 15سال و 5 سال ارفاقی برسونید تاهم بسیاری از مشکلات خانوادگی از جمله همسر و فرزندان در محیط زندگی و جامعه حل بشه و معظل بیکاری هم تا حدودی از بین بره و نیروی تازه نفس تزریق بشه امیدوارم ممللکتی سرافراز مثل همیشه داشته باشیم
shirane ارسال شده توسط : بهار فروزش 1394/4/6
توروخدا زنان رو با سن 40 سالگي باهر سابقه كاري بازنشسته كنين.بايستي به همسرو ففرزندمون هم برسيم يا نه لطفا. يكاري كنين/
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/4/8
سلام من برای بازنشستگی زودتر از موعد اقدام کردم با 23 سال سابقه و 46 سال سن به بنده اعلام کردند تامین اجتماعی موافقت نمی کنه پس تامین اجتماعی لطفا جوابگو باشید که علت مخالفت شما چیه؟ لطفا بی تفاوت نباشید. ممنون
shirane ارسال شده توسط : ایرج 1394/4/10
زنان واقعا مظلوم واقع شده اند مثلا زنکی در حوزه درمان کار میکند 15 سال مدام شیفت شب داده پرستار بیمار بوده و ..... در حرف اسان است ولی در عمل پدر اینگونه کارکنان درامده است و پوکیده ند در بخش درمان یک دهه ونیم کار کردن برای این افراد دیگر رمقی باقی نمی گذارد نه جانی می ماند و نه روحی و روانی ونه سلامتی و نه میتواند کانون خانواده را گرم نگهدارد بند 9 سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در تحکیم خانواده و ایجاد تعادل بین کار و زندگی تاکید بر این موضوع دارد که در حوزه زنان باید دقت لازم را کرد تا شاهد فروپاشی بنیان خانواده نشویم بنابر این شایسته است همانند دولت گذشته زنان با 15 سال سابقه 20 روز حقوق و مردان با 25 سال 30 روز حقوق بازنشست شوند این کار در زمان دولت قبل هم اتفاق افتاده باز خورد مثبتی داشت از مزایا این کار آن است که افراد بی انگیزه و دارای فرسودگی شغلی که تمایلی برای ادامه کار ندارند بازنشسته و افراد جویای کار و پر انرژی بویژه نخبگان و افراد متخصص و تحصیل کرده جذب و استخدام شوند و از امار صدها هزار بیکار اندکی کاسته شود تا اولا نظام اداری متحول شود ثانیا جوانان بیکار وارد بازار کار شده و تشکیل خانواده میدهند و از امار فساد هم کمتر میشود از مجلس توقع میرود همانند زمان دولت گذشته در بند 94 بودجه سال 95 و یا به عنوان متمم بودجه بعد از رفع تحریم ها در شهریور 94 این قانون به حالت قبل بر گردانند 20 سال برای زنان با 25 روز حقوق و 25 سال برای مردان با 30 روز حقوق تصویب نمایند و دو شرط حذف پست سازمانی و تامین منابع از محل صرفه جویی دستگاه را که عملا نشدنی است حذف کنند چون اگر پست سازمانی حذف نشود کسی به عنوان جایگزین نمی تواند استخدام شود
shirane ارسال شده توسط : از طرف کارگر این مرزو بوم 1394/4/12
لطفا به کارگران هم در این زمینه فکری بکنید
shirane ارسال شده توسط : لیلا 1394/4/14
لطفا یه فکری برای ما خانمهای شاغل کنید با وجودفرزند برای من واقعا مشکل است ادامه خدمت بدهم لطفا کاری کنید با ٢١ سال سابقه و متولد ۵۴ که هستم بازنشسته شوم
shirane ارسال شده توسط : فاطمه اتلرخانی 1394/4/19
سلام ببخشید آیامن خانم فرهنگی55 ساله با 25 سال خدمت میتوانم با شرایط سنی بازنشسته ( 30 روز حقوق) شوم ؟
shirane ارسال شده توسط : j,;gd 1394/5/3
مستحضرید در بند ج تبصره 18 قانون بودجه سال 1394 بازنشستگی پیش از موعد مجاز می باشد . از انجا که سازمان تامین اجتماعی متعقد است حقوق سنوات آتی تا 30 سال می بایست توسط دستگاه اجرایی واریز تا این امر اجرایی گردد و به نظر میرسد این رفتار مغایر با روح قانون و بخشنامه های صادره در این خصوص می باشد لذا استدعا دارد به منظور پیشگیری از برداشت های متفاوت و اجرایی شدن قانون مذکور دستورالعمل اجرایی لازم برای سازمان تامین اجتماعی و دستگاههای اجرایی ابلاغ فرمایید . مزید اطلاع دستور العمل قبلی مربوط به سال 1386 که سنوات ارفاقی پیش بینی شده بود می باشد. قبلا از تلاش شما عزیزان به منظور شفافیت قوانین و اجرایی شدن آن تشکر مینمایم.
shirane ارسال شده توسط : کارمند 1394/5/5
سلام برای بازنشستگی پیش از موعد زنان شرط سنی رو حذف کنید
shirane ارسال شده توسط : علی 1394/5/8
لطفاباسن کمتراز۶۰موافقت کنید
shirane ارسال شده توسط : کارمند تامین اجتماعی 1394/5/14
تو رو خدا سنوات ارفاقی رو به همسران جانباز بدهید شرایط ما رو درک کنید ما کجا بابد اعتراضمونو بگیم قانونی که تصویب شده ولی تامین اجرا نمیکنه حقمونو بدین
shirane ارسال شده توسط : م.مرادی 1394/5/16
سلام خسته نباشید, لطفا ی فکری به حال خانمهای بیمه تامین اجتماعی که در شرکتهای خصوصی کار میکنند بکنید. چرا که با توجه به حجم کاری که داریم هیچ صحبتی از ما به میون نمیاد, از نظر فکری وجسمی واقعا ماها خیلی خسته تر و داغون تر هستیم, چون نه مزایایی داریم نه حقوق انچنانی درمقابل کار فراوان, پس بخصوص خانمها تحت فشارن. برای بازنشستگی پیش از موعد ماهم لطفا ی فکری کنید. خواهش میکنیم ازتون
shirane ارسال شده توسط : م.مرادی 1394/5/16
سلام خسته نباشید, لطفا ی فکری به حال خانمهای بیمه تامین اجتماعی که در شرکتهای خصوصی کار میکنند بکنید. چرا که با توجه به حجم کاری که داریم هیچ صحبتی از ما به میون نمیاد, از نظر فکری وجسمی واقعا ماها خیلی خسته تر و داغون تر هستیم, چون نه مزایایی داریم نه حقوق انچنانی درمقابل کار فراوان, پس بخصوص خانمها تحت فشارن. برای بازنشستگی پیش از موعد ماهم لطفا ی فکری کنید. خواهش میکنیم ازتون
shirane ارسال شده توسط : محمد حسن سواگانی 1394/5/18
اشتغال خانمها از اصل و اساس با قانون خلقت و طبیعت خانمها ناسازگار است خداوند زن را مایه آسایش مرد قرارداد نه مخل آسایش مرد زن باید در خانه بماند و به امور منزل و بچه داری و شوهرداری بپردازد این طبیعت زن است زن اگر بخواهدکار کند همه این مسایل مختل میشود بعلاوه هدف استعمار از بیرون کشیدن زنان از خانه استثمار، فساد و انواع بهره کشی از زن بود که مناسفانه در این راه موفق هم بوده (چیزی که ما به عینه در جامعه خود شاهدیم) مثل جنگ و برادرکشی که بین مسلمانان راه انداخته اند وخود در سایه این جنگها در آسایش و رفاه بسر میبرند و به منافع مادی حاصل از این جنگ ها میرسند القصه اشتغال یک زن برابر است با بیکاری بک مرد یعنی نان آور خانه و پولی که باید صرق اقتصاد یک خانوار شود غالبا صرف امور زاید مانند زیور الات کرایه تاکسی لباس های گران قیمت ماشینهای نو شونده و ترافیک مازاد خیابانها میشود پس ای دولتیان شغل را بدهید به اقایان که سی سال کار کنند و خانواده را اداره کنند نه خانمهایی که با 15سال سابقه..!!! (با انواع و اقسام مرخصی ها) به دنبال بازنشستگی اند معلومه که زن توان 30سال کارکردن را ندارد اصلا بازنشستگی پیش از موعد چه معنی میدهد!؟ کجای دنیا همجون قانونی هست!؟ اشتغال زنان از اول اشتباه بوده و این خیل عظیم بیکاری مردان که در جامعه شاهدیم یکی از علل اصلی آن اشتغال غیره ضروری خانمهاست......!! کند
shirane ارسال شده توسط : احمد ي حسين 1394/5/18
با سلام و احترام لازم به توضيح است كه اگر مي شود دولت جهت كمك به حال كارمندان بانشستگي پيش از موعد به جاي5سال 2سال ارفاق كند متشكرم
shirane ارسال شده توسط : ف-م 1394/6/2
باسلام خواهشمند است مسئولین قانون بازنشستگی پیش ازموعد بانوان راتمدید فرمایند باتشکر
shirane ارسال شده توسط : کارمند هلال احمر 1394/6/4
با سلام بنده میخوام زودتر از موعد بازنشسته شوم 46 سال با 22 سال سابقه خدمت سنوات خدمتی اضافه نمی خوام حقوق 22 روز ولی بازم قبول نمی کنن واقعا چکار میشه کرد هیچ کس هم جوابگو نیست حتی ه حوزه بازنشستگی هم مراجعه میکنیم درست جواب ما رو نمی دهند دیگه از دیگران چه انتظاری میشه داشت که کار ما رو راه بیندازند. خدایا خودت کمک کن
shirane ارسال شده توسط : الهام 1394/6/6
خواهشمندیم سنوات ارفاقی را برای ما خانم های شاغل لحاظ نمایید با تشکر
shirane ارسال شده توسط : گل آقا 1394/6/15
باسلام تفاوت کسانی که با۲۵سال وسی روزحقوق بدون تنزل پست بازنشست شدن باالان چیه
shirane ارسال شده توسط : احمد 1394/6/26
لطفاعین همین قانون را هم برای کارگران بخش خصوصی تحت پوشش تامین اجتماعی وقانون کاراجرایی کنید.
shirane ارسال شده توسط : 111 1394/6/29
باسلام این قانون شامل هیچ کس نمیشه مگر اینکه دستگاه متبوعه مابه التفاوت آن را به بیمه پرداخت کند که غیر ممکن است . لذا خواهشمند است این مابه التفاوت حذف شود و بیمه ای پولی مطالبه ننماید . بیمه پول اون 5 سال را میخواهد و سازمانها آن را قبول نمی کنند.
shirane ارسال شده توسط : امین بیرانوند 1394/7/3
باسلام ازمسولین محترم وزارت دفاع خواهشمندیم باتوجه به سختی کارپرسنل نظامی بخصوص ارتش درموردبازنشستگی پیش ازموعدآنهاشفاف سازی وچاره ای بیندیشند.
shirane ارسال شده توسط : م.م. 1394/8/13
سلام خانمی هستم با 18 سال سابقه کار از آنجائی که کارکردن برای خانم ها هم در بیرون از خانه و هم در داخل خانه مخصوصاً آنکه فرزندی مدرسه ای نیز داشته باشیم بسیار سخت است لذا خواهشمندم نسبت به حذف سن 20 سال برای خانم ها همکاری و اقدام لازم را مبذول فرمائید . با تشکر فراوان
shirane ارسال شده توسط : سیفی 1394/8/27
سلام این قانون در عمل اجرا نمیشه هم مجلس این قانون را تصویب کرده و هم دولت آن را ابلاغ کرده ولی سازمان بازنشستگی آن را قبول نمیکند و میگوید دولت منابع مالیش رو تامین کنه تا ما اجازه بازنشستگی بدهیم یعنی عملا هیچ کاری انجام نمیشه و فقط در حد قانون و مصوبه است
shirane ارسال شده توسط : شیرین حدادی 1394/8/28
باتشکر از شما پیشنهاد دارم از بازنشستگان داوطلب جهت مشاور امور در مدارس استفاده شود سپاس
shirane ارسال شده توسط : رمضانپور 1394/9/2
باسلام، جامعه ما از یک طرف درخصوص تحکیم خانواده صحبت می کند از طرفی بچه دار شدن و افزایش جمعیت و با در نظر گرفتن تورم جامعه یک مرد به تنهایی می تواند یک زندگی را بچرخاند با توجه به قوای جسمانی زنان 30، زنان را از پا می اندازد و بازنشستگی پیش از موعد یعنی چه ؟ یعنی یک سوم حقوق را نگرفتن حقوق مگه چقدر است که یک سومش هم کم شود به جای اینکه شرایط را روز به روز برای زنان بهتر کنند مانع جلوی آنها می گذارند.
shirane ارسال شده توسط : عبدا... 1394/9/15
سلا م خسته نباشید پیشنهاد حدااقل 2 سال سنوات ارفاقی به باز نشستگان پیش از موعد تعلق بگیرد نه اینکه کلا سنوات ارفاقی حذف شود چون در گذشته هم از سنوات ارفاقی استفاده شده یاپاداش سنوات ارفاقی را بصورت کامل در چند قسط یکی دوساله پرداخت نمایندیا سهام بدهند یا اینکه وام بدون بهره 3 برابر پاداش بدهند انشاءا...
shirane ارسال شده توسط : حسن بنجویی 1394/9/18
سلام کارمندی هستم با بیست وشش سال سابقه وپنجاه شش سال سن ودرآمموزش وپرورش دلواردر مدرسه ابتدایی رستممی مشغول به خدمت هستم دیگر نتوان انجام کارندارم ومیخواهم تقاضا بازنشستگی بیش از موعد باهر شرایطی می پذیرم
shirane ارسال شده توسط : جعفر 1394/9/21
با سلام چرابعضی ازافرادرابا25 سال با استفاده ازبازنشستگی قبل ازموعد با سی سال بازنشست کردند ولی بعضیها رامانند بنده که شامل ان میشدم با همان25سال یعنی بدون سنوات ارفاقی بازنشسته کردند.این است عدالت اجتماعی درمیهن اسلامی
shirane ارسال شده توسط : س_ن 1394/9/23
باسلام خانمی هستم با21سال سابقه درپستبانک که به علت بیماری ویک سری مشکلات درمردادماه تقاصای بازنشستگی پیش ازموعد داده ام وپس ازموافقت مقامات ذیصلاح وابلاغ حکم به تاریخ94/6/4درتاریخ94/6/14باتسویه حساب کامل اداره راترک وبرای زندگی وتنها فرزند دختردبیرستانی خود برنامه ریزی کرده ام اما متاسفانه اخیرا مسولین پستبانک پس از3ماه اعلام کرده اند که به علت بی پولی دولت اعاده خدمت داده شده وبنده به هیچ وجه قادر به بازگشت نیستم لطفا ازدولت مردان استدعای مساعدت دارم
shirane ارسال شده توسط : شکیب 1394/9/27
بدلیل عدم توانایی مردان در تامین مالی زندگی زنان مجبور شده اند به اشتغال در بیرون خانه مشغول شوند و این امر بعد از بچه دار شدن بسیار سخت است و تبعات روحی و عاطفی بد بر خانواده میگذارد،خواهشمند است به زنان امکان بازنشستگی بعد از 15سال را بدهید،ما با نصف حقوق هم موافقیم ،دیگر از نظر جسمی حتی،تواناییمان نصف شده،زن ایرانی با فرهنگ قدیمی ایرانی 3شغل آخرش هم چوب دو سر طلاست و باید جواب همه رابدهد
shirane ارسال شده توسط : مشایخی 1394/9/28
باسلام و خسته نباشید .کارمندی هستم که بعداز 22سال خدمت دیگه واقعاتوان ادامه دادن را ندارم ، واین مشکل تنهامختص بمن نیست بلکه درد همه خانهای شاغل می باشد ، رسیدگی به مسر فرزند امورخانه و...و اداره ، واقعا خارج از توان ماست ..لطفا در بازنشستگی قبل از موعد با شرایط مناسبتر و شدنی تر برای بانوان تجدید نظر فرمایید .
shirane ارسال شده توسط : خانم شاغل 1394/10/5
بازنشستگی پیش ازموعد مساوی شده با حذف یک سوم ازحقوق ،این جفای کامل به خانم هاست . اگرکه می خواستن به خانواده و بانوان شاغل و...کمک کنن از ابزارهای تشویقی (مثل دادن حقوق 30روز )استفاده می کردن . حالا که فقط بوی اجبار و حذف بانوان شاغل میاد. دلم برای بانوان شاغل میسوزه که درزمان کودکی فرزندانشون ،اوناروبه مهدسپردن واومدن سرکار حالاکه بچه هابزرگ شدن باید بالین وضعیت خونه نشین شن !!!!!!!!
shirane ارسال شده توسط : امامی 1394/10/5
با سلام و ادب خواهشمندم درمورد چگونگی استفاده از لایحه محاسبه یکسال سنوات به ازای هر فرزند برای بانوانی که میخواهند بازنشستگی پیش از موعد درخواست کنند بفرمایید ، دانشگاه علوم پزشکی ایران در این خصوص اظهار بی اطلاعی میکند . سپاسگزارم
shirane ارسال شده توسط : ﻓﺎﻃﻤﻪ ﻋﺎﺭﻑ ﻧﺴﺐ 1394/10/29
ﺳﻼﻡ ﻋﻠﻴﮑﻢ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﯽ ﺩﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺘﻌﺎﺩﻟﺘﺮ ﺑﻮﺩ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﺳﻦ ۵۵ ﻣﻴﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺑﺎ ۳۰ﺭﻭﺯ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﺷﻮﻧﺬ ﻭ ﺑﺴﻴﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺮ ﺍﻳﻦﻣﺒﻨﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭﻟﯽ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺭﺍ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺩﺍﺩﻳﺪ.ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺭﻓﺎﻫﯽ ﻭ ﻣﻌﻴﺸﺘﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺩﻳﮕﺮ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻴﺪ ﭼﻄﻮﺭﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺳﺎﻟﻬﺎﯼ ﺧﺪﻣﺖ ﺍﻳﻨﮑﺎﺭ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ؟ ﻻﺍﻗﻞ ﮐﻤﯽ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﺍﻣﻨﻴﺖ ﻭ ﺭﻓﺎﻩﺷﻐﻠﯽ ﻭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﺟﺎﻥ ﻣﺎﺩﺭﺗﺎﻥ
shirane ارسال شده توسط : افروز 1394/11/4
با سلام اگه در کشور ما همه چیز از جمله تحکیم خانواده فقط در حد یک شعار نیست ، پس شمارا به مقدسات فکری به حال بازنشستگی قبل از موعد خانمها ، البته باشرایط منصفانه و معقولتری بردارید ، خیلی خیلی سخته همسرداری ،بچه داری و کارمند بودن در کنار انتظاراتی که خانواده از یک مادر ویا یک همسر خسته ی درب و داغون از اداره برگشته دارند !!!! واقعا سخته
shirane ارسال شده توسط : افروز 1394/11/4
با سلام اگه در کشور ما همه چیز از جمله تحکیم خانواده فقط در حد یک شعار نیست ، پس شمارا به مقدسات فکری به حال بازنشستگی قبل از موعد خانمها ، البته باشرایط منصفانه و معقولتری بردارید ، خیلی خیلی سخته همسرداری ،بچه داری و کارمند بودن در کنار انتظاراتی که خانواده از یک مادر ویا یک همسر خسته ی درب و داغون از اداره برگشته دارند !!!! واقعا سخته
shirane ارسال شده توسط : مریم 1394/12/5
هیچ سازمانی انجام نمی دهد چون پول ندارد خواهشمند است در مورد تامین منابع مالی ان فکر صحیح تری انجام شود
shirane ارسال شده توسط : بهنام 1394/12/6
چه فرقی بین حانمها و آ قایان می باشد که خانمها با 20 سال سابقه و آ قایان با 25 سال اعلام بازنشستگی می کنند واقعا که .....
shirane ارسال شده توسط : آزیتا 1394/12/12
سلام لطفا قانون بازنشستگی پیش از موعد برای خانمهای با توجه به نقش وتوان جسمی خانمها ووظایف مهم آنها در سلامت خانواده با ارفاق بیشتر مثلا با 20 سال سابقه و 45 تا 50 سال سن پیشنهاد میگردد.این نظر جهت استحکام خانواده و سلامت خانواده نیز مفید است پیشنهاد دیگر حد اقل زنان بالای 20 سال سابقه به جای هفته 44 ساعت هفته ای 36 ساعت کار شود چون وایعا بعد از بیست سال سابقه هفته ای 44 ساعت واقعا زیاد است.ممنون
shirane ارسال شده توسط : حاج كاظمى 1394/12/13
لطفا هر كه مايل است قبل از سى سال بازنشسته شود شرايط را برايش هموار كنيد والله معلم ابتدايي بودن خيلى سخت است اونم بابخشنامه هايى كه روزانه برايمان ارسال مى شو د از اسراف و كاغذ بازى تاكار طاقت فرسا هم در مدرسه وهم ادامه ى كار مدرسه در منزل ديگه بسه چه حساب شه چه نشه ٢٦ ساله و خسته شدم
shirane ارسال شده توسط : مرجان 1395/2/1
سلام. من یک کارمند هستم با 23 سال سابقه کار در طول دوران کارمندی خیلی سختی کشیدم اما یه خواهش دارم با وجودی اینکه یک زن هستم خواهش میکنم از استخدام و یا بکار گیری زنان چه متاهل و چه مجرد خود داری کنید. برای چند دلیل 1- با بکار گیری بانوان تعداد بیکاران مرد در جامعه زیاد شده 2- با بکارگیری بانوان آسیب های اجتماعی زیاد شده 3- خانواده ها از هم گسسته و یا پاره شده 4- انگیزه ازدواج در مردان بدلیل بیکاری زیاد شده 5- بانوان شاغل توقعات زیادتری نسبت به بانوانی که در منزل هستند دارند. 6 - اسراف و خود نمایی در بانوان شاغل زیاد شده و هزار دلیل دیگر . اگر به گذشته برگردید میبینید وقتی زنان درخانه و مردان بیرون خانه کار می کردند چقدر آرامش هم در جامعه و هم در خانه برقرار بوده است. امیدوارم که این مطلب را مسئولین بخوانند. سپاس فراوان
shirane ارسال شده توسط : مینا 1395/7/9
باسلام.لطفا این قانون بازنشستگی قبل از موعد را برای فرهنگیان خانم شاغل در اموزش وپرورش را هم اجرایی کنید با بیمه خدمات درمانی حتی شده این قانون تا ده سال وبیشتر هم تمدید شود زیرا خیلی از خانمها توان وکشش لازم را جسمی وروحی برای ادامه کار ندارند وامرمهم اموزش هم بیشتر نیروی جوان را می طلبد واز طرفی نیروهای جوان وتازه نفس که در پی کار هستند هم می توانند جایگزین شوند ومشکل بیکاری هم تا حد زیادی حل شود .با تشکر.
shirane ارسال شده توسط : اکرم 1395/7/9
باسلام.لطفا افرادی که در مناطق محروم وروستاهای محروم کار می کنند را مدت سه سال به سنوات بازنشستگی انها بیفزایید زیرا انها نیاز بیشتری به استراحت دارندوانان را زودتر بازنشسته کنید .باتشکر.
shirane ارسال شده توسط : زهره 1395/7/9
باسلام.لطفا افرادیکه در مناطق وروستاهای محروم خدمت می کنند را سه سال زودتر بازنشسته کنید چون اینها نیاز بیشتری به استراحت دارند مخصوصا خانمها را.با تشکر.
shirane ارسال شده توسط : خداداد مجیدی 1395/7/17
خداداد با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان خواستم به عرضتان برسانم در صورتیکه شرط سن 50 سال بازنشستگی برای کارگران تامسن اجتماعی حذف شود خیلی از کارگرانی که از ارفاق شغل سخت و زیان آور بهره مند میگردند میتوانند بدون داشتن هزینه برای دولت و با 30 سال سابقه بازنشسته شده و بجای آن نیروی جوانان بیکار مشغول بکار شوند.
shirane ارسال شده توسط : كارمند 1395/7/28
لطفاً به زنان كارمند با سابقه 20 سال و سن 40 سال كمك بكنيد تا به شرط دريافت حقوق 25 روز زودتر بازنشسته شوند بخدا ديگه خسته شديم قادر به ادامه كار نيستيم ما هم انسان هستيم هيچي از زندگي نفهميديم كمك كنيد تا ماهم تا سالم هستيم در كنار خانواده بيشتر لذت ببريم

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس