به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
50 درصد مبتلایان از شخص بدون علامت کرونا گرفته‌اند

نتایج یک تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر از نیمی از افرادی که مبتلا به کرونا شده‌اند این بیماری را از کسی گرفته‌اند که هیچ علائمی از این بیماری نداشته است...

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@yahoo.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

دوشنبه 20 خرداد 1398 07 : 15 تعداد بازدید ها : 97 کد خبر : 18990

معاون برق و انرژی وزیر نیرو: افزایش ۷ درصدی تعرفه آب و برق از ابتدای اردیبهشت اعمال شد

0

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به مصوبه پارسال دولت برای افزایش تعرفه...

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به مصوبه پارسال دولت برای افزایش تعرفه آب و برق گفت: بر اساس این مصوبه افزایش هفت‌درصدی تعرفه آب و برق از ابتدای اردیبهشت برای همه مشترکان اعمال شده است.
همایون حائری در نشست خبری به مناسبت نوزدهم خرداد نخستین روز آغاز برنامه‌های مدیریت مصرف برق در کشور در جمع خبرنگاران افزود: برای مشترکان پرمصرف تعرفه ۲۳ درصدی شامل افزایش هفت‌درصدی همگانی به‌علاوه ۱۶ درصد بیشتر از ابتدای خرداد اعمال شده است که اعمال این تعرفه بیشتر جنبه تشویق پرمصرف‌ها به اصلاح رفتار بوده داشته است.
وی با اشاره به آغاز برنامه‌های مدیریت مصرف در سراسر کشور ادامه داد: مصرف برق در کشور در سه بازه زمانی بسیار گرم، گرم و خنک صورت می‌گیرد که بازه زمانی بسیار گرم آن از ۲۰ خرداد آغازشده و تا پایان مرداد تداوم دارد.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این بازه زمانی بسیار گرم شرایط سختی ازنظر عرضه و تقاضای مصرف بر صنعت برق تحمیل می‌کند به همین علت مدیریت مصرف باهدف تسهیل در تولید و عرضه برق به مرحله اجرا درآمده است.
پارسال رشد مصرف برق به‌طور میانگین ۵ درصد بود که با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف این رشد به ۲.۹ درصد رسید و مقرر است امسال این رشد به ۲.۵ درصد برسد.
۱۰ درصد کاهش مصرف ۲۰ درصد هزینه‌ها را کاهش می‌دهد
معاون برق و انرژی وزیر نیرو کل مشترکان کم‌مصرف را ۹۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات ساعت است و هر مشترکی بیش از این میزان مصرف کند به‌عنوان مشترک پرمصرف شناخته می‌شود.
حائری بابیان اینکه امسال نیز تلاش می‌شود مدیریت مصرف برق در کشور اجرایی شود، گفت: پارسال رشد مصرف برق به‌طور میانگین ۵ درصد بود که با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف این رشد به ۲.۹ درصد رسید و مقرر است امسال این رشد به ۲.۵ درصد برسد.
وی افزود: امسال اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف برق با همکاری مردم بیشتر خواهد شد. تلاش شده در این زمینه با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف از سوی آنها ۲۰ درصد در هزینه برق کاهش داشته باشند و بدین ترتیب کسانی که زیرالگوی مصرف باشند ممکن است جزو بستانکاران برق قرار گیرند. معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اجرای طرح اندازه‌گیری دقیق مصرف با استفاده از سیستم‌های دقیق اندازه‌گیری خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال با به‌روز شدن این سیستم هر ۱۵ روز یک‌بار اندازه‌گیری دقیقی از میزان مصرف صورت خواهد گرفت.
قبض‌های کاغذی تا پایان مهر امسال جمع‌آوری می‌شوند
حائری از راه‌اندازی سامانه برخطی خبر داد که به‌وسیله آن می‌توان قبض‌های مشترکان را به‌صورت آنلاین در اختیار آنها قرارداد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه تلاش می‌شود تا پایان مهرماه امسال قبض کاغذی حذف شود.
به گفته وی، با اعمال تعرفه‌های جدید برای مشترکان از امسال قبض‌ها به‌صورت یک‌ماهه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات ساعت است و هر مشترکی بیش از این میزان مصرف کند به‌عنوان مشترک پرمصرف شناخته می‌شود.
تغییر ساعت کاری اداره‌ها به استانداری‌ها واگذارشده است
حائری درباره تلاش برای تغییر ساعت کاری اداره‌ها که پارسال اجرا شد گفت: امسال این موضوع به استانداری‌ها واگذار شده است تا بر اساس نیاز هراستان اجرایی شود ضمن اینکه در برخی استان‌ها از ابتدای خردادماه اجراشده است.
وی ادامه داد: اجرای این طرح پارسال حدود ۲ هزار مگاوات صرفه‌جویی به همراه داشت که امسال نیز دنبال خواهد شد.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو از اعمال نظارت جدی بر سیستم‌های سرمایشی در اداره‌ها خبر داد و گفت: امسال هر سازمانی برقی بیش‌ازحد مجاز مصرف کند به هیئت‌وزیران معرفی خواهد شد تا تصمیم‌های لازم درباره آنها اخذ شود. حائری بابیان اینکه بیش از ۲۴ هزار مگاوات مصرف برق سیستم‌های سرمایشی کشور است ادامه داد: اگر بتوان با اعمال مدیریت فقط چهار هزار مگاوات صرفه‌جویی در این سیستم‌ها ایجاد کنیم کمک بسیار خوبی خواهد بود و ۴۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی به همراه خواهد داشت.
تبادل برق با همسایگان دنبال می‌شود
معاون برق و انرژی وزیر نیرو از برقراری ارتباط خوب با همسایگان کشورمان ازجمله جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: پارسال حدود ۱۵۰ کیلووات برق از این کشور وارد کردیم و امسال نیز تلاش می‌شود در صورت نیاز این کار تداوم یابد.
عراق ۵۰ درصد بدهی خود را پرداخت کرده است
وی با اشاره به تبادل برقی کشورمان با عراق گفت: این کشور پرداخت بدهی خود به صنعت برق ایران را آغاز کرده و تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن را پرداخت کرده است.
مشترکان بزرگ (دیماندی) کنتور هوشمند گرفتند
وی افزود: امسال اجرای طرح خاموشی چاه‌های کشاورزی در زمان اوج مصرف تداوم خواهد یافت و اگر کشاورزان در بازه زمانی ۴ ساعته اوج مصرف چاه‌ها را خاموش کنند می‌توانند از ۲۰ ساعت برق رایگان در باقی ساعت‌ها بهره‌مند شوند.
حائری درباره طرح هوشمند سازی کنتورهای برق نیز گفت: از ابتدای امسال همه مشترکان بزرگ (دیماندی) در قالب طرح فهام دارای کنتورهای هوشمند شده و مصرف آنها قابل‌مشاهده شده است.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو تعداد این مشترکان را حدود ۴۵۰ هزار مشترک با مصرف بالا عنوان کرد.
وی از پیگیری طرح تأمین برق از مولدهای خود تأمین خبر داد و افزود: امسال این طرح با اعمال قیمت بالاتر اجرا خواهد شد. تاکنون برای خرید ۴۵۰ مگاوات تفاهم‌نامه منعقد شده است.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس