به قلم مدیر مسئول
 
حسن کامران نماینده اصفهان تأکید کرد؛ فشارهای سیاسی پشت پرده برخورد با مفاسد اقتصادی

متأسفانه اخبار ضدونقیض و شایعات، ذهن مردم را به‌شدت آشفته کرده است...

12345678910...
تحلیل خبر
 
به بهانه روز جهانی غذا مطرح شد؛ ۸۲۰ میلیون گرسنه در دنیا چگونه گرسنگی را ریشه‌کن کنیم؟

سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور بابیان اینکه «ریشه‌کنی گرسنگی»...

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@yahoo.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

دوشنبه 17 تیر 1398 55 : 15 تعداد بازدید ها : 54 کد خبر : 19014

شهردار شیراز در دیدار با شهردار پچ مجارستان: رابطه خواهر خواندگی بین دو شهر می‌تواند زمینه ساز ایجاد روابط اقتصادی باشد

0

شهردار شیراز در دیدار با شهردار پچ مجارستان گفت: رابطه خواهرخواندگی موجود بین دو شهر می‌تواند علاوه برافزایش تعاملات فرهنگی، زمینه‌ساز ایجاد روابط اقتصادی نیز باشد...

شهردار شیراز در دیدار با شهردار پچ مجارستان گفت: رابطه خواهرخواندگی موجود بین دو شهر می‌تواند علاوه برافزایش تعاملات فرهنگی، زمینه‌ساز ایجاد روابط اقتصادی نیز باشد.
به گزارش روزنامه طلوع به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، اسکندرپور در دیدار با «ژولت پاوا» و هیئت همراه با اشاره به رونمایی از سردیس حافظ در شهر پچ در اسفندماه سال 97 اظهار کرد: این اقدام ارزش بسیار والایی برای مردم شیراز دارد و ما نیز متقابلاً آمادگی داریم که درزمینه مسائل فرهنگی با هماهنگی سفارت ایران در مجارستان و سفارت مجارستان در ایران، اقداماتی را انجام دهیم.
وی خطاب به هیئت شهرداری پچ و رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان- ایران گفت: امیدوارم در این سفر با ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری شیراز بیشتر آشنا شوید و زمینه بهره‌برداری آژانس‌های گردشگری و گردشگران شهر پچ را از این ظرفیت‌ها فراهم کنید.
شهردار شیراز برگزاری نشست مشترک تورگردانان شیرازی و مجارستانی را از نتایج سفر پیشین خود به شهر پچ عنوان کرد و افزود: شیراز آمادگی همکاری درزمینه تبادل گردشگر را با شهر پچ دارد چراکه فرهنگ مهربانی و فضای دوستانه حاکم بر دو شهر شیراز و پچ می‌تواند فصل مشترک فرهنگی بین این دو شهر و زمینه‌ساز توسعه تبادلات متقابل گردشگری باشد.
اسکندرپور با اشاره به حضور رئیس نیروگاه پچ و مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس در این دیدار، اضافه کرد: در استان فارس و شهر شیراز چندین شرکت درزمینه تولید و توزیع انرژی فعالیت دارند که می‌توانند با نیروگاه پچ تبادل تجربه و تعامل کنند و در این راستا مقررشده است مدیران حوزه برق و انرژی نشست‌هایی با هیئت مجاری داشته باشند.
وی در این نشست خطاب به «پیتر هوپال» نماینده پارلمان مجارستان و رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان و ایران گفت: بیش از سه هزار دانشجوی ایرانی و شیرازی در مجارستان مشغول تحصیل هستند و ضروری است تدابیری برای رفت‌وآمد هر چه راحت‌تر خانواده‌های این دانشجویان اندیشیده شود.
زمان مناسبی برای ایجاد روابط اقتصادی بین شیراز و پچ است
«ژولت پاوا» شهردار پچ مجارستان نیز در این دیدار ضمن یادآوری عقد قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر در سال 2016 گفت: طی سه سال گذشته پروژه‌های متعددی ازجمله رونمایی از سردیس حافظ که در میان کشورهای اروپایی کم‌نظیر است و چاپ کتاب نفیس 50 غزل از این شاعر گرانقدر به دو زبان فارسی و مجاری را بر اساس پیمان خواهرخواندگی انجام داده‌ایم؛ همچنین باعث افتخار است که این همکاری موفقیت‌آمیز ادامه داشته باشد.
شهردار پچ مجارستان ضمن اشاره به حضور مسئول اسناد رسمی شهرداری پچ، رئیس نیروگاه برق پنون (Pannon) و نماینده پارلمان مجارستان و رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان- ایران در این سفر اضافه کرد: ترکیب هیئت مجارستانی برای سفر به شیراز به‌گونه‌ای چیده شده است که زمینه‌ساز همکاری‌های جدید و تعاملات بیشتر بین دو شهر فراهم باشد.
«ژولت پاوا» اضافه کرد: علاوه بر روابط فرهنگی و گردشگری که تاکنون برقرار شده است زمان مناسبی برای ایجاد روابط اقتصادی بین دو شهر است و در شرایط فعلی همکاری‌های اقتصادی می‌تواند نتایج خوبی را برای هر دو طرف داشته باشد.
گردشگری، فرصتی برای توسعه تعاملات شیراز و مجارستان است
«پیتر هوپال» رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان- ایران و نماینده پارلمان مجارستان در دیدار با شهردار شیراز گفت: خوشحالم که شاهد روابط خوب مردم دو کشور، ارتقای سطح دیپلماسی شهری و خواهرخواندگی دو شهر شیراز و پچ هستم.
او با اشاره به علاقه‌مندی مردم مجارستان به فرهنگ و سنت‌های مردم ایران افزود: مردم مجارستان از برگزاری فستیوال‌های مرتبط بافرهنگ و هنر ایران استقبال می‌کنند و امیدوارم با توجه به این ظرفیت بتوانیم روابط گردشگری موجود را به سطح بالاتری ارتقا دهیم.
نماینده پارلمان مجارستان گردشگری را فرصتی برای توسعه تعاملات شیراز و مجارستان دانست و خاطرنشان کرد: مذاکراتی به‌منظور تسهیل روند صدور روادید با مسئولین این کشور انجام شده است.
وی خواستار افزایش سطح تعاملات کشور مجارستان با شیراز شد و افزود: تلاش داریم درزمینه روابط اقتصادی و تعامل شرکت‌های مجاری و ایرانی نیز اقداماتی انجام دهیم، مذاکراتی جهت استفاده هر چه‌بهتر از این فرصت داشته باشیم و شاهد توسعه روابط اقتصادی و همکاری بیشتر شرکت‌های دو کشور باشیم.
رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان- ایران درخصوص دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در مجارستان گفت: کشور مجارستان با دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و قدیمی از حضور دانشجویان خارجی حمایت می‌کند و امیدوارم بتوانیم در این زمینه نیز همکاری‌های خوبی را داشته باشیم.
«پیتر رادولف» رئیس نیروگاه برق پنون (Pannon) نیز در این دیدار بابیان اینکه این نیروگاه با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، تأمین انرژی گستره وسیعی از شهرهای اطراف خود را پوشش می‌دهد، گفت: علاقه‌مند هستم که این صنعت و مسائل فنی مرتبط با آن را به ایران و شهر شیراز انتقال دهم.
شیراز و مجارستان در مباحث مرتبط با انرژی همکاری کنند
رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز در دیدار با هیئت مجارستانی گفت: امیدوارم این همکاری در مباحث مرتبط با انرژی همچون همفکری و تبادل تجربه درزمینه مسائل مختلف ازجمله طرح بام انرژی ادامه پیدا کند.
قائدی با اشاره به نصب سردیس حافظ در شهر پچ مجارستان افزود: «ژولیت پاوا» شهردار پچ، فردی فرهنگی است که توانسته این ظرفیت عظیم را به‌خوبی بشناسد و سردیس حافظ را در یک مکان عمومی نصب کند؛ این اقدامی بسیار ارزشمند است.
بر اساس این گزارش؛ دو شهر «پچ» مجارستان و شیراز در سال 2016 با یکدیگر خواهرخوانده شدند و در راستای این پیمان تاکنون اقداماتی همچون برگزاری نشست مشترک تورگردانان در شیراز، رونمایی از سردیس حافظ در اسفندماه سال گذشته و چاپ کتاب نفیس 50 غزل از این شاعر گرانقدر به دو زبان فارسی و مجاری انجام شده
است.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس