به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
مهلت ۲ ماهه مجلس به وزیر برای تعیین مدیران دو خودروساز

مجلس 2 ماه به وزیر صمت مهلت داد تا نسبت به اصلاح ترکیب هیئت مدیره شرکت‌های خودروساز اقدام کند.+ تحلیل خبر

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@gmail.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

دوشنبه 31 تیر 1398 06 : 11 تعداد بازدید ها : 27778 کد خبر : 19018

شهردارکازرون خبرداد؛ پارک بانوان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

0

اصلاح هندسی برخی میادین، چهارراه‌ها و معابر در دستور کار

گفت و گو: محمدحسین هاشمی کشکولی،علی و علیرضا گلچین

شهردارکازرون ازبهره برداری پارک بانوان (خانواده) درسال جاری خبرداد.

مهندس علی باقری درگفتگوی اختصاصی با روزنامه طلوع با اشاره به برخی فعالیت های انجام شده درمجموعه شهرداری کازرون در سال گذشته اظهار کرد: شهرداری کازرون متاسفانه مانند شهرداری های دیگر کشور با توجه به وضعیت اقتصادی کشور دچار رکود شدید منابع درآمدی شده است اما این مشکلات نتوانست وقفه ای درامر خدمات رسانی به شهروندان به وجود آورد.

وی به پروژه ها عمرانی در حوزه های مختلف شهری ازجمله جدول گذاری، عبورومرور، تکمیل پارک های محله ای و پارک های نیمه فعال، احداث پارک جدید، زیرسازی آسفالت و آسفالت معابر که ازجمله نیازهای ضروری شهروندان کازرون است اشاره کرد و افزود: اصلی ترین حق یک شهروند این است که معبری که جلوی خانه اش قرار گرفته، ازنظرزیرساخت وآسفالت و بهبود شهری مشکلی نداشته باشد که دراین راستا اقدامات خوبی در دستور کار قرار دارد.

* انعقاد قرارداد دو میلیارد تومانی آسفالت با پیمانکار

وی گفت: حدود دو میلیارد تومان قرارداد با پیمانکار در بحث آسفالت معابر بستیم که بطورعادلانه در تمام نقاط شهر توزیع شود و در فاز نخست، حدود 50 هزار متر مربع انجام می شود.

شهردار کازرون با بیان اینکه حدود 250 هکتاربافت فرسوده شهری در کازرون وجود دارد که نیازضروری به بهبود شهری و برخی امکانات و زیرساخت دارند ادامه داد: امسال در بحث زیرسازی وآسفالت بودجه خوبی لحاظ شده که برخی بخش های فرسوده شهری ازجمله قدمگاه و اطراف آن، بافت کوزه گری و سنگ فرش امسال حدود 40 هزار متر مربع در برنامه زیرسازی و آسفالت قراردارد.

باقری با اشاره به بحث استانداردسازی برخی تاسیسات و خدمات درحوزه اجرای مقررات استاندارد، گفت:اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته که بطورمثال می توان به استانداردسازی جایگاه شماره یک سی ان جی با اعتباری افزون بر280 میلیون تومان اشاره کرد.

وی در بخش دیگرسخنان خود به یکی ازدغدغه های مهم مسولان بهداشتی وادارات ذی ربط مثل دامپزشکی وشهروندان دررابطه با کشتارگاه صنعتی کازرون اشاره کرد ومتذکر شد: شهرداری کازرون با توجه به بیماری هایی که رواج دارد برای سالم سازی گوشت اقدام به احداث اتاق بی سردکن کشتارگاه نموده که دراین زمینه حدود 320 میلیون تومان هزینه شده است.

* سایت زباله کازرون در مراحل نهایی

وی سایت زباله را از دغدغه های مهم و به‌حق شهروندان، مردم و مسئولان دانست و تصریح کرد: بحث سایت زباله به مرحله نهایی رسیده و فقط واگذاری زمین مانده که دراین راستا امیدواریم با قول مساعد فرماندار محترم مشکل واگذاری زمین نیز به زودی حل شود و کازرون دارای یک سایت زباله مربوط به خودش باشد.

او ابراز امیدواری کرد با استقرار سایت زباله، زمین حضور سرمایه گذاران در بحث ایجاد کارخانه کمپوست و صنایع تبدیلی دیگر فراهم شده و آنها بتواند بدون دغدغه به سرمایه گذاری و ایجاد اشتعال بپردازد.

شهردار کازرون در ادامه ازبهره برداری پارک بانوان یا خانواده در سال جاری خبر داد و افزود: امسال با توجه به تاکید شورای  شهر کازرون، بودجه خوبی جهت حدود 10 پارک محله و پارک های نیمه تمام و دچار نواقص در نظر گرفته شده است .

*خریداری 12 میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و مبلمان شهری

وی ازخرید افزون بر یک میلیارد و200 میلیون تومان وسایل ورزشی و بازی و زیباسازی مبلمان شهری درسال جاری خبردادو گفت: با خریداری این وسایل، بخش اعظمی از آن درحال نصب و اقدام هست.

باقری خاطرنشان کرد: شهرداری کازرون جزو سه شهرداری کشور بود که در سال گذشته توانست با ارائه طرح خود ازتسهیلات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برخوردار شود.

* برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کارخانه تولید آسفالت در کازرون

شهردارکازرون گفت: به منظورایجاد درآمد ثابت برای شهرداری  اقدام به راه اندازی کارخانه سنگ شکن کرده‌ایم و هم چنین درنظر داریم کارخانه آسفالت را در شهر کازرون راه اندازی کنیم که علاوه براینکه درآمدزایی پایدار برای شهرداری، می تواند آسفالت مورد نیاز خود و شهرهای هم جوار را هم تامین کند.

به گفته شهردار کازرون، امسال همچنین اصلاح هندسی برخی میادین، چهارراه ها ومعابر شهر کازرون که مشکلاتی برای شهروندان و دغدغه هایی برای مسئولان و شورای ترافیک ایجاد کرده بود، برنامه‌ریزی شده که در این زمینه، کار اجرایی میدان بعثت، چهاراه پزشکیان، میدان امین الدین و برخی معابر دیگر با بودجه ای بالغ بر200 میلیون تومان آغاز شده و امید می‌رود با اصلاح آن ها ازتصادفات در این نقاط جلوگیری شود.

* پارک حاشیه‌ای بیمارستان ولی‌عصر(عج) به مقصد گردشگری تبدیل می‌شود

باقری از طراحی یک المان شهری توسط هنرمندان کازرونی خبرداد وگفت: درآینده نزدیک این المان دریکی از نقاط شهر کازرون نصب خواهد شد.

وی درادامه خاطرنشان کرد: پارک حاشیه ای کناربیمارستان راقصد داریم تبدیل به مقصد گردشگری کنیم که این پروژه در حال حاضر70 درصد پیشرفت دارد و امسال شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

* اتصال بلوار کارگر شمالی به نطنج

عضو شورای اداری شهرستان کازرون با بیان اینکه بلوار کارگرشمالی به نطنج متصل خواهد شد، افزود: با لطف خدا و همکاری مردم ساختمان هایی که در این طرح قرارداشتند تملک شد و این پروژه پس از افتتاح، یکی از بهترین و ماندگارترین پروژه‌های شهری خواهدبود که درکاهش ترافیک، زیباسازی شهری و ایجاد اشتغال نقش بسزایی خواهد داشت و در صورت استمرار همکاری تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

وی گفت:با توجه به کمبود فضای پارکینگ سلمان، این شهرداری اقدام به خرید سه الی چهار ملک شخصی جنب این پارکینگ کرد که با اضافه شدن زمین این املاک، حدود 1200 مترمربع به پارکینگ سلمان اضافه شده ودر حال حاضر در انتظارسرمایه گذار هستیم.

* راه‌اندازی سامانه شفافیت به عنوان دومین شهرداری استان فارس

شهردارکازرون دربخش دیگرسخنان خود، احداث کانال سیل بند در جنوب شهر کازرون، اصلاح پیاده روها در مرکز شهر، جدول گذاری و لکه گیری معابرو راه اندازی سامانه شفافیت را ازجمله دیگر فعالیتهای این شهرداری برشمرد واذعان داشت: بعد از شیراز، کازرون دومین شهر استان است که سامانه شفاف‌سازی راه راه اندازی کرده و از این پس تمام قراردادها، مناقصات، معاملات شهرداری و مشخصات اداری آنها جهت بهره‌برداری عموم، بر روی این سامانه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه لینک سامانه شفافیت در صفحه اصلی سایت شهرداری کازرون (kazeroon.ir) قرار گرفته، اضافه کرد: شهروندان می توانند درسامانه شفافیت به کم و کیف برخی مسائل دسترسی داشته باشند و رفع ابهام کنند.

باقری در بحث سدمعبر، کازرون را یکی ازشهرهای نمونه کشور توصیف و ابراز کرد: در این راستا باید شهروندان طوری رفتار کنند که دیگر نیازیبه حضور مامورنداشته باشند.

او ادامه داد:به همکاران خود در واحد سدمعبرتوصیه دارم که در مرحله نخست تذکر بدهند و درصورت عدم رعایت مقررات، برخورد قانونی داشته باشند.

وی در خصوص انتقال بازار روز نیز گفت: در این زمینه هدفمان متمرکز کردن این بازار در یک نقطه خاص است، البته قصدداریم این بازار را به چهار نقطه انتقال دهیم تا در چهار روز از ایام هفته جهت رفاه حال شهروندان دایر شود.

عضو شورای اداری شهرستان کازرون در پایان ازکوتاهی برخی مسئولان در ایجاد مشاغل در برخی ازنقاط شهر بدون استعلام از شهرداری، محیط زیست و شبکه بهداشت گلایه کرد و افزود: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که هر کسی درهرجایی می تواند مغازه ای راه اندازی کند.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس