به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
عضو شورای عالی استان‌ها: اعتبار شهرداری‌ها را حذف نکنید حذف اعتبار شهرداری‌های کم جمعیت مشکل ساز می‌شود

نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه اگر اعتبار شهرداری‌ها را از محل تملک و دارایی و از طریق سازمان برنامه و بودجه حذف کنند این اتفاق برای شهرداری‌هایی با جمعیت زیر 100 هزار نفر به مشکل تبدیل می‌شود.+ تحلیل خبر

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@gmail.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

شنبه 31 اردیبهشت 1401 37 : 18 تعداد بازدید ها : 8 کد خبر : 25093

نحوه جداسازی یارانه مجردها مشخص شد

0

از جمله مشکلاتی که در فرایند محاسبه وضعیت مالی خانواده‌ها و قطع یارانه ایشان وجود دارد، موضوع محاسبه وضعیت مالی افراد مجردی که جدا از پدر و مادر زندگی می‌کنند باهم و درنتیجه قطع یارانه سرپرست خانوار است؛ اتفاقی که حالا برای آن فکر جدیدی اندیشیده شده و مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد.

از جمله مشکلاتی که در فرایند محاسبه وضعیت مالی خانواده‌ها و قطع یارانه ایشان وجود دارد، موضوع محاسبه وضعیت مالی افراد مجردی که جدا از پدر و مادر زندگی می‌کنند باهم و درنتیجه قطع یارانه سرپرست خانوار است؛ اتفاقی که حالا برای آن فکر جدیدی اندیشیده شده و مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد.
به گزارش تابناک، موارد فراوانی از اعتراضات مرتبط به قطع شدن یارانه‌ها به دلیل این است که وضعیت مالی افراد مجرد با پدر و مادرها یکجا محاسبه شده و لذا خانواده بی نیاز از دریافت یارانه محسوب شده است.
این در حالی است که در بسیاری از این موارد افراد مجرد عنوان می‌کنند که سال‌هاست از پدر و مادرشان جدا زندگی می‌کنند و لذا نباید وضعیت مالی آنها با هم محاسبه می‌شد.
سابق بر این یکی از تنها راه‌هایی که برای جدا کردن یارانه مجردها عنوان می‌شد، ازدواج بود ولی حالا معیارهای جدیدی در این رابطه لحاظ شده است که بخشی از مشکلات را حل خواهد کرد.
توضیح بیشتر در این باره اینکه طیبه حسینی مجد- سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این باره به رسانه ملی گفت: ممکن است شخصی پدر و مادرش مشمول دریافت یارانه نباشند اما خودش مشمول دریافت یارانه شود.
وی افزود: افراد مجرد می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند و آنها را به عنوان فرد مجرد ثبت‌نام می‌کنند. ویژگی‌هایی که درمورد آنها بررسی می‌شود صرفاً مربوط به خودشان است.
پیش از این در این باره توضیحات زیر در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته بود:
افراد مجرد نمی‌توانند یارانه خود را از خانواده جدا کنند مگر اینکه دو شرط زیر را داشته باشند:
-مجردهایی که حداقل 35 ساله باشند. یعنی اگر کمتر از 35 سال داشته باشند امکان جداسازی یارانه برای آن‌ها وجود ندارد. -مجردها باید جدا از خانواده زندگی کنند.
مجردها باید این دو شرط یعنی حداقل سن 35 سال و جدا زندگی کردن از خانواده را با هم داشته باشند تا مشمول جداسازی یارانه قرار بگیرد. این مجردان می‌توانند با مراجعه به بخشداری و دریافت نامه اقدام به جداسازی یارانه خود از اعضای خانواده نمایند.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس