روزنه امروز، افق فردا
به قلم: محمدمهدی جعفری زاده
12345678910...

به وب سايت روزنامه طلوع  خوش آمدید

امروز شنبه 24 بهمن 1394   برابر با  :    13/2/2016  میلادی    مصادف با :    1437/5/3  قمری
رئيس شبكه دامپزشكي استهبان : كليه قصابي هاي شهرستان استهبان مجهز به يخچال ويتريني شدند

رييس شبكه دامپزشكي استهبان با بيان اين مطلب افزود:‌با هماهنگي شبكه ...
رئيس شبكه دامپزشكي استهبان :  كليه قصابي هاي شهرستان استهبان مجهز به يخچال ويتريني شدند

رييس شبكه دامپزشكي استهبان با بيان اين مطلب افزود:‌با هماهنگي شبكه بهداشت و درمان اين شهرستان و طي مكاتبات و جلسات مختلف با قصابيها ، كليه يخچال هاي قديمي جمع آوري شد .

به گزارش ايمان خفته از انجمن خبرنگاران استهبان : دكتر جعفر صادقي افزود: ضرورت استفاده از جايگزيني يخچال هاي مدرن به جاي يخچال هاي قديمي ايجاب شد كه اعتبار بالغ بر 400 ميليون ريال هزينه شود .

رييس شبكه دامپزشكي استهبان ادامه داد : استفاده از يخچال هاي ويتريني باعث كاهش چشمگير آلودگي محيطي در قصابي ها و لا‌شه هاي گوشت خواهد شد به طوري كه سطح گوشت از آلودگي توسط حشرات و همچنين نشستن گرد و خاك در امان خواهد بود و علا‌وه بر تازگي و ماندگاري بيشتر افزايش سلا‌مت و بهداشت عمومي مصرف كنندگان را نيز در پي خواهد داشت .

وي از شهروندان در خواست نمود كه جهت مصون بودن از ابتلا‌ به بيماري مشترك بين انسان و دام كه از طريق خوردن گوشت آلوده به وجود مي آيد ، گوشت هاي مصرفي خود را از قصابي ها و مراكز توزيع گوشت مجاز تهيه و در هنگام خريد حتما به مهر دامپزشكي و بر چسبهاي اين سازمان كه بر روي گوشت مي باشد، دقت نمايند و از خريد و مصرف گوشت هايي كه فاقد هر گونه علا‌يم شناسايي هستند، خودداري نمايند .

مسئول شبكه دامپزشكي استهبان خاطر نشان نمود : اين شبكه جهت حفظ سلا‌مت جامعه ، آماده همكاري با كليه شهروندان در خصوص دريافت شكايات و موارد تخلفات بهداشتي از سوي قصابي ها ، چلوكبابي ها ، رستوران ها و مراكز عرضه گوشت سفيد و قرمز مي باشد ، كه در اين خصوص شماره تلفن 07324225440 جهت تماس شهروندان اختصاص يافته است .


   

کد خبر : 724  

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :