به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
50 درصد مبتلایان از شخص بدون علامت کرونا گرفته‌اند

نتایج یک تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر از نیمی از افرادی که مبتلا به کرونا شده‌اند این بیماری را از کسی گرفته‌اند که هیچ علائمی از این بیماری نداشته است...

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@yahoo.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

شنبه 7 اردیبهشت 1398 24 : 17 تعداد بازدید ها : 1953 کد خبر : 18913

حسن کامران نماینده اصفهان تأکید کرد؛ فشارهای سیاسی پشت پرده برخورد با مفاسد اقتصادی

0

متأسفانه اخبار ضدونقیض و شایعات، ذهن مردم را به‌شدت آشفته کرده است...

متأسفانه اخبار ضدونقیض و شایعات، ذهن مردم را به‌شدت آشفته کرده است.
پشت پرده برخورد با مفاسد اقتصادی، فشارهای سیاسی مربوط به جناح‌های مختلف قرار دارد. به بهانه برخورد با مفاسد اقتصادی جناح‌های مختلف در حال تسویه‌حساب‌های سیاسی هستند و عده‌ای هم در حال بهره‌برداری سیاسی‌اند. این نوع برخورد نحوه مقابله با تحریم‌های پیش رو را سخت‌تر می‌کند.
رویداد۲۴: نماینده اصفهان در مجلس بیان داشت: مفاسد اقتصادی با شایعه‌سازی برطرف نمی‌شود.
حسن کامران دستجردی همچنین درباره دادگاه متهمان پتروشیمی اظهار داشت: متأسفانه اخبار ضدونقیضی و غیرواقعی از این دادگاه منتشر شده و به همین دلیل اطلاعات صحیحی از آن در اختیار مردم و حتی نمایندگان مجلس قرارداده نشده است.
وی افزود: متأسفانه اخبار ضدونقیض و شایعات، ذهن مردم را به‌شدت آشفته کرده است.
نماینده اصفهان در مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا مسائل دادگاه متهمان پتروشیمی با شایعه‌سازی زیادی همراه بوده است؟ گفت: علت این است که نظارت‌ها به‌درستی در جامعه ما انجام نمی‌شود.
حسن کامران تصریح کرد: متأسفانه در جامعه ما برای برخورد با مفاسد اقتصادی گاهی اغماض می‌کنیم و گاهی نیز سخت‌گیری بیش‌ازحد داریم. علت این است که پشت پرده برخورد با مفاسد اقتصادی فشارهای سیاسی مربوط به جناح‌های مختلف قرار دارد.
وی افزود: به همین دلیل هرگاه می‌خواهیم با یک فساد اقتصادی برخورد کنیم، حرف‌وحدیث‌های بسیاری در جامعه مطرح کرده و عده‌ای در جامعه حاشیه درست می‌کنند و خود این موضوع مانع از برخورد صحیح و شفاف با موضوع پرونده‌ها می‌گردد.
نماینده اصفهان در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر برخورد با مفاسد اقتصادی تبدیل به فرصتی برای تسویه‌حساب‌های سیاسی جناح‌ها و احزاب شده است. به همین دلیل شاهد هستیم که به بهانه برگزاری دادگاه متهمان پتروشیمی ناگهان عده‌ای در رسانه‌ها تیتر می‌زنند که بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ بشر کشف شد و این نحوه برخورد را فرصت مغتنم برای تسویه‌حساب‌های بین گروهی و شخص می‌دانند.
کامران گفت: اما وقتی به اظهارات دستگاه قضایی توجه می‌کنیم، می‌گویند اساساً اختلاسی مطرح نشده و اتهام اصلی اختلاف در امور مالی است که آن ‌هم هنوز به اثبات نرسیده است.
وی تصریح کرد: اینکه ابتدا مطرح شود اختلاسی بیش از ۶ میلیارد یورو صورت گرفته و سپس بگویند اختلاس نبوده و اختلاف حساب بوده، نشان می‌دهد که شایعه‌سازی در این پرونده بیش از پرداختن به واقعیت است و قطعاً در پشت پرده بازی رسانه‌ای عده‌ای در حال بهره‌برداری سیاسی
است.
نماینده اصفهان در مجلس تأکید کرد: هیچ‌کس منکر ضرورت برخورد با مفاسد اقتصادی، حتی در کمترین حالت نیست؛ اما با شایعه‌سازی و اتهام زدن به بخش خصوصی، آن هم در چنین شرایطی، نمی‌توان با مفاسد اقتصادی برخورد کرد و این شیوه بیشتر ذهن مردم را مشوش می‌کند و نحوه مقابله با تحریم‌های پیش رو را سخت‌تر می‌کند.
کامران در پایان گفت: وقتی ذهن جامعه مشوش شد و مردم به هیچ‌کس اعتماد نکردند، نمی‌توان امیدوار بود که جامعه و بخش خصوصی در شرایط سخت به کمک دولت برای مقابله با سختی‌ها و به‌ویژه تحریم‌ها بیاید.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس