یکشنبه 13 فروردین 1402 4/2/2023

به وب سایت رسمی روزنامه طلوع خوش آمدید

شنبه 27 اسفند 1401 ، 55 : 17

کد خبر : 26597

از 0 نفر 0

نماینده مجلس:

بی‌حجابی باعث شوهر دزدی می‌شود

بی‌حجابی باعث شوهر دزدی می‌شود

برای حجاب قرار است در وزارت کشور قرارگاه شکل بگیرد

رئیس دفتر اسبق مرحوم مصباح یزدی: در جامعه باید بفهمیم که بی‌حجابی باعث می‌شود که خانواده‌ها متلاشی شوند. شوهران از خانواده‌ها جدا شوند و یک شوهر دزدی صورت بگیرد و بهداشت جنسیتی آسیب ببیند و چارچوب خانواده بشکند.

رئیس دفتر اسبق مرحوم مصباح یزدی: در جامعه باید بفهمیم که بی‌حجابی باعث می‌شود که خانواده‌ها متلاشی شوند. شوهران از خانواده‌ها جدا شوند و یک شوهر دزدی صورت بگیرد و بهداشت جنسیتی آسیب ببیند و چارچوب خانواده بشکند.
به گزارش رویداد ۲۴ ، حسین جلالی نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس با اشاره به مصوبه اخیر سران قوا درخصوص حجاب، به اصلاحات نیوز می‌گوید: بیش از 40 سال از جمهوری اسلامی می‌گذرد و مباحث مختلفی درخصوص حجاب صورت گرفته است. ولی تنها بعد اقناع‌سازی و بعد فرهنگ‌سازی کافی نیست و در کنار این دو بعد، باید حتماً موارد بازدارنده‌ای هم وجود داشته باشد. چرا که این دو مانند دو تیغه قیچی باهمدیگر کارآمد و کارساز خواهند بود. یعنی هم بعد سلبی و هم بعد ایجابی. لذا باید در هر دو جهت فعالیت داشته باشیم.
در جامعه باید بفهمیم که بی‌حجابی باعث می‌شود که خانواده‌ها متلاشی شوند. شوهران از خانواده‌ها جدا شوند و یک شوهر دزدی صورت بگیرد و بهداشت جنسیتی آسیب ببیند و چارچوب خانواده بشکند. در بعد اقناع‌سازی باید این مسائل را به مردم توجیه کنیم.
رئیس دفتر اسبق مرحوم مصباح یزدی، با بیان اینکه در مسئله عفاف و حجاب تنها مسئله سلامت خانواده نیست، گفت: بحث این است که الحیا رأس الدین. یعنی واقعاً حیا برای جامعه به منزله سر برای بدن است و زمانی که نباشد می‌شود بدن بی سر. بدن بی سر حیات و ارزشی ندارد. وقتی از یک خانومی که خودش هم اعتقاد راسخی به حجاب ندارد، سؤال می‌کنیم که دوست دارید همسرتان در یک اتاق در کنار یک خانوم کار کند یا در کنار یک مرد؟ می‌گوید نه من تمایل دارم شوهرم در کنار یک مرد کار کند. او نگران آینده خانواده‌اش است و می‌ترسد که شوهرش را از او بربایند. خود ربودن شوهر برای این زن یک ارزش محسوب می‌شود.
همه مسئولین متقاعد شده‌اند که همه باید وسط بیایند و با قرارگاه مرکزی که در وزارت کشور شکل می‌گیرد، مباحث ایجابی و سلبی درخصوص حجاب شروع شود.
وقتی که یک قانونی را زیر پا می‌گذارد، ابتدا باید به او تذکر دهند که شما تخلف کردید و به حریم دیگران ورود کردید و باید به قوانین توجه کنید. بعد از ارسال این پیام باید به فرد یک فرصتی بدهند تا فکر کند و بعد وارد موارد سلبی و بازدارنده دیگر شوند. درصورتی که مایل بود به رفتارهایش ادامه دهد طبیعتاً باید هزینه‌اش را هم پرداخت کند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در برنامه‌های جدید به هیچ عنوان مواجه فیزیکی و مقابله‌ای نیست، گفت: در بعد سلبی، بحث هوشمند‌سازی است و برخوردهای سلبی باید از طریق هوشمندسازی صورت بگیرد و هیچ گونه مواجه‌ای نیست. البته که حتماً باید با تذکر، تنبه و توجه همراه باشد.


ارسال دیدگاه Post comments


آخرین عناوین « خبر برگزیده »

صفحه اینستاگرام روزنامه طلوع کانال واتس اپ روزنامه طلوع

پربازدیدترین ها