یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 4/21/2024

به وب سایت رسمی روزنامه طلوع خوش آمدید

شنبه 12 اسفند 1402 ، 52 : 18

کد خبر : 27639

از 0 نفر 0

سردار قنبری اعلام کرد؛

کشف ۸۵ درصدی جرائم جعل و کلاهبرداری در کشور

کشف ۸۵ درصدی جرائم جعل و کلاهبرداری در کشور

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به کشف ۸۵ درصد از مجموع جرائم جعل و کلاهبرداری در کشور گفت: در کشف پیش‌دستانه این جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۸ درصد افزایش را شاهد هستیم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به کشف ۸۵ درصد از مجموع جرائم جعل و کلاهبرداری در کشور گفت: در کشف پیش‌دستانه این جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۸ درصد افزایش را شاهد هستیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا به تشریح عملکرد ۱۱ ماهه در حوزه جعل و کلاهبرداری پرداخت و اظهار داشت: با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی (برگزاری جلسات مقابله با جعل در وزارت کشور با حضور دیگر وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی) این پلیس موفق شده افزایش جرائم جعل را تقریباً مهار کند.
وی با بیان اینکه رشد جرائم حدوداً یک درصد بوده، افزود: طی ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۸۷ درصد پرونده‌های جعل در سطح کشور کشف شده است.
رئیس پلیس آگاهی کشور با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ درصد از مجموع جرائم جعل و کلاهبرداری طی این مدت کشف شده است، افزود: کشف پیشدستانه این جرائم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: طی ۱۱ ماهه سال جاری در حوزه کلاهبرداری علیرغم افزایش وقوع، پلیس آگاهی موفق به کشف ۸۵ درصد پرونده‌ها در سطح کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش کشف را شاهد هستیم. دستگیری متهمان پرونده‌های کشف پیش‌دستانه نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۷ درصدی رو به رو بوده است.
سردار قنبری خاطرنشان کرد: شایع‌ترین کلاهبرداری‌ها، کلاهبرداری با استفاده از رسید ساز جعلی و کلاهبرداری تحت عنوان خرید و فروش می‌باشد که در این رابطه به منظور آگاه‌سازی شهروندان هشدارهای پیشگیرانه کراراً با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار ارائه شده است. انتظار پلیس از شهروندان عزیز این است که به منظور پیشگیری از وقوع مشابه، به هشدارها توجه جدی کنند.
رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه در حوزه شرکت‌های هرمی نیز ۲۹۳ پرونده به صورت پیشدستانه در سطح کشور تحت رسیدگی قرار گرفته، اعلام داشت: علاوه بر پلمپ ۶۹ مکان هرمی و ۱۲۰۹ نفر دستگیر شده‌اند.
سردار قنبری تصریح کرد: پیشرفت فناوری زمینه فعالیت مجرمانه در حوزه جعل و کلاهبرداری را تغییر داده و روند رو به رشد سوءاستفاده از آن در ارتکاب جرائم جعل و کلاهبرداری را افزایش داده که شاهد افزایش وصول گزارشات مربوط به تبلیغ و فروش اسناد و اوراق بهادار و… در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هستیم؛ بنابراین ضروری است همه سازمان‌ها برای خشک کردن ریشه گردانندگان این جرم و شناسایی و انهدام آنها اقدامات اساسی را در دستور کار قرار دهند.


ارسال دیدگاه Post comments


آخرین عناوین « خبر برگزیده »

صفحه اینستاگرام روزنامه طلوع کانال واتس اپ روزنامه طلوع

پربازدیدترین ها