چهار شنبه 9 خرداد 1403 5/29/2024

به وب سایت رسمی روزنامه طلوع خوش آمدید

دوشنبه 27 فروردین 1403 ، 35 : 18

کد خبر : 27709

از 0 نفر 0

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد؛

محتوای پیام ایران به آمریکا از طریق سفارت سوییس

محتوای پیام ایران به آمریکا از طریق سفارت سوییس

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح محتوای پیام ایران که از طریق سفارت سوییس به آمریکا منتقل شده را تشریح کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح محتوای پیام ایران که از طریق سفارت سوییس به آمریکا منتقل شده را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سرلشگر باقری با اشاره به عملیات سپاه پاسداران گفت: علیه اسرائیل علت این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمزی بود که برای ما به‌هیچ‌وجه قابل قبول نبود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه هدف قرار دادن بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق توسط رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران قانونی کشورمان که به دعوت دولت سوریه برای مقابله با تروریسم در آن کشور حضور قانونی داشتند، عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران بود، خاطرنشان کرد: در همین ۱۰ روز گذشته، همه کشورهای جهان، غیر از دو سه کشوری که حامی مطلق رژیم صهیونیستی هستند، این اقدام را محکوم کردند و این اقدام صهیونیست‌ها، بایستی مورد پاسخ قرار می‌گرفت و مقام معظم رهبری هم فرمودند که این تنبیه بایستی صورت بگیرد و با همت سپاه پاسداران و کمک سایر نیروهای مسلح، این عملیات انجام شد.
سرلشکر باقری تصریح کرد: عملیات «وعده صادق» به نحوی طرح‌ریزی شد که هم مرکز اطلاعاتی بزرگ صهیونیست‌ها در ارتفاعات «جبل الشکل» در مرز سوریه با فلسطین اشغالی که اطلاعات لازم برای این را جنایت برای صهیونیست‌ها تأمین می‌کرد و هم پایگاه هوایی «نوآتیم» که هواپیماهای اف ۳۵ برای هدف قراردادن بخش کنسولی سفارت ما در دمشق از آنجا بلند شده بودند، به طرز قابل توجهی مورد هدف قرار گرفتند و از کار افتادند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: در عملیات «وعده صادق»، تعداد قابل توجهی پهپاد، موشک‌های کروز و بالستیک مورد استفاده قرار گرفت و با استفاده از تاکتیک‌های کاملاً اندیشیده شده و طراحی مناسب، نه گنبد آهنین و نه سپر دفاعی موشکی رژیم صهیونیستی نتوانست مقابله قابل توجهی با این امکانات و عملیات داشته باشد و عملیات به اهدافش نائل شد.
سرلشکر باقری با بیان اینکه آمریکا اعلام کرده بود از عملیات دمشق اطلاع نداشته است، اما در واقع این عملیات با چراغ سبز او انجام شده بود، گفت: آمریکا اعلام کرده بود که به دنبال توسعه تنش در منطقه نیست، اما اطلاعات ما حاکی از آن است که در دفاع از رژیم صهیونیستی، با تمام توان در فضای عراق و اردن وارد عمل شده بودند و تلاش کردند که عملیات خنثی شود، اما نتوانستند کاری انجام بدهند و بحمدالله عملیات به هدفش رسید.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه عملیات «وعده صادق» منتج به نتیجه کامل شده است، تصریح کرد: این عملیات از نظر ما خاتمه یافته است و قصدی بر ادامه این عملیات وجود ندارد، اما چنانچه رژیم صهیونیستی اقدامی را علیه جمهوری اسلامی ایران چه در خاک ما و چه در مراکز متعلق به ما در کشور سوریه یا جای دیگری انجام بدهد، عملیات بعدی ما بسیار بزرگتر این انجام خواهد شد.
سرلشکر باقری با اشاره به اینکه توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ده‌ها برابر بزرگتر از عملیات موشکی و پهپادی «وعده صادق» علیه رژیم صهیونیستی بود، بیان کرد: سعی کردیم در حدی که تنبیه اتفاق بیفتد، علیه رژیم صهیونیستی عملیات انجام دهیم.
وی افزود: در عملیات «وعده صادق» مراکز جمعیتی و اقتصادی رزیم صهیونیستی مورد هدف قرار نگرفتند تا ارتش متجاوز صهیونیست‌ها بدانند اقدام تجاوزگرانه و جنایت بارشان بدون پاسخ نمی‌ماند و قطعاً ما آمادگی این را داریم که از خاک، منافع و فضایمان به نحو احسن دفاع کنیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این عملیات توسط سپاه پاسداران انجام شد، اما در هم‌افزایی با سپاه پاسداران، بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران، با واحدهای پدافندی سپاه و ارتش، دفاع از فضای کشور را بر عهده داشتند و همچنان دارند.
سرلشکر باقری تصریح کرد: نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل به سر می‌برند و چنانچه نیاز باشد مجدداً وارد عمل خواهند شد و تدابیر لازم برای امنیت فضا و سایر مراکز کشور به عمل آمده است و امیدواریم این عملیات طلیعه‌ای برای پیروزی مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی باشد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: ما این پیام را از طریق سفارت سوییس به آمریکا منتقل کردیم که چنانچه در اقدامات تجاوزگرانه بعدی صهیونیست‌ها از طریق پایگاه‌هایی که در منطقه دارد یا امکانات نظامی که در منطقه دارد مشارکتی داشته باشد و این اطلاعات برای ما قطعی شود، پایگاه‌ها و نفرات و امکانات آمریکا در منطقه امنیتی نخواهند داشت و ما او را مانند متجاوز می‌بینیم و با او هم برخورد لازم را خواهیم داشت.


ارسال دیدگاه Post comments


آخرین عناوین « خبر برگزیده »

صفحه اینستاگرام روزنامه طلوع کانال واتس اپ روزنامه طلوع

پربازدیدترین ها