یکشنبه 3 تیر 1403 6/23/2024

به وب سایت رسمی روزنامه طلوع خوش آمدید

سه شنبه 8 خرداد 1403 ، 51 : 18

کد خبر : 27825

از 0 نفر 0

استاندار فارس خبر داد؛

مجوز جابجایی نیروی انسانی در بین سازمان‌های دولتی به استاندار تفویض شد

مجوز جابجایی نیروی انسانی در بین سازمان‌های دولتی به استاندار تفویض شد

استاندار فارس با بیان اینکه بهره‌وری نیروی انسانی یکی از نکات قابل توجه در حوزه منابع انسانی دستگاه‌هاست از مجوز جدید دولت به استان مبنی بر جابجایی نیروی انسانی بین سازمان‌ها با تفویض به استاندار سخن گفت.

استاندار فارس با بیان اینکه بهره‌وری نیروی انسانی یکی از نکات قابل توجه در حوزه منابع انسانی دستگاه‌هاست از مجوز جدید دولت به استان مبنی بر جابجایی نیروی انسانی بین سازمان‌ها با تفویض به استاندار سخن گفت.
به گزارش روزنامه طلوع به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس محمدهادی ایمانیه در کمیته بهره‌وری استان از ضرورت توجه به بهره‌وری در سطوح مختلف سخن گفت و افزود: یکی از راه‌های توجه به بهره‌وری برگزاری کارگاه‌های آموزشی است لذا باید در سطح‌های مختلف حتی برای مدیران ارشد نیز کارگاه‌های بهره‌وری به صورت منظم و مستمر برگزار شود.
استاندار فارس سازمان برنامه‌ریزی و مدیریت فارس را مأمور تشکیل جلسات هفتگی هم‌اندیشی در این زمینه کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های موجود استان، حتی مدیران بازنشسته در جلسات هم اندیشی سازمان‌ها استفاده کنید.
وی ادامه داد: دبیرخانه‌ای دائمی برای بهره‌وری ایجاد کنید تا ضمن رصد تعهدات و میزان اجرای مصوبات، انحراف‌های احتمالی را نیز گزارش دهد.
ایمانیه اصلاح بذر، اصلاح نژاد دام، استفاده از پنجره‌های دوجداره، استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز، استفاده صنایع از آب غیر شرب و امثالهم را گامی اساسی در افزایش بهره‌وری دانست و گفت: توقع دارم همه مسئولین و سازمان‌ها با جدیت در موضوع بهره‌وری وارد شوند چرا که ورود منطقی در این زمینه چالش‌های فراوانی را کاهش می‌دهد.
نماینده عالی دولت در فارس بهره‌وری را نامحدود دانست و از ضرورت انجام آن در همه حوزه‌ها سخن گفت و تصریح کرد: بعنوان مثال اصلاح لوله‌های انتقال آب شرب باید جدی گرفته شود چرا که طبق گزارش‌های ارائه شده توسط سازمان‌های ذی‌ربط مانع هدررفت حجم زیادی از آب است پس لازم است قسمت قابل توجهی از بودجه مربوط به حوزه آب در سال جاری به این حوزه اختصاص یابد.
وی در ادامه به مزایای کاهش مصرف بنزین با تمرکز بر افزایش بهره‌وری هم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مصرف منطقی سوخت و سایر حامل‌های انرژی باعث صادرات این محصول می‌شود که در نهایت برای کشور ارزآوری دارد.
ایمانیه از تذکر خود به مدیرکل شهری استانداری هم سخن گفت و افزود: به مدیریت شهری یادآور شدم که فعالیت‌ها در راستای بازیافت پسماندها نیازمند تحول جدی است؛ حجم بسیاری از پسماندها قابلیت استفاده مجدد دارد اما نسبت به آن کم توجهی شده و حجم فعالیت‌ها برای بهره‌گیری از آنها کافی نیست که نیازمند همت جدی‌تر مسئولین است.
وی گریزی هم به معادن استان فارس زد و تصریح کرد: ایجاد معادن حاصل سپری شدن میلیون‌ها سال است اما شاهدیم به نحو شایسته از آن استفاده نمی‌شود باید تدابیری اتخاذ گردد تا بخشی از درآمدهای معادن برای ارتقا تکنولوژی در استخراج و فرآوری تولیدات مرتبط با معدن استفاده شود.
رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس افزود: از مدیران کل صمت و جهاد کشاورزی استان توقع دارم تلاش جدی‌تری برای ایجاد صنایع تبدیلی انجام دهند فضای رسانه‌ای استان نیز در این زمینه باید همه جانبه ورود کند.
وی افزود: در حوزه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر اهتمام داشته باشید برای حل مشکلات احتمالی در این مسیر مدیریت استان کاملاً حمایت می‌کند.
استاندار فارس با بیان اینکه اقلیم استان تغییر کرده و مشاغل سابق بعضاً دیگر قابل بهره‌برداری نیست از ضرورت اصلاح اشتغال در فارس سخن گفت و افزود: باید در مناطقی که خشکسالی شدید وجود دارد تغییر شغل را در دستور کار قرار دهیم ظرفیت بی‌بدیل صنایع دستی استان می‌تواند در این حوزه راهگشا باشد.
ایمانیه با تصریح بر اینکه می‌بایست از بهترین الگوهای بهره‌وری سایر استان‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده کرد از اعطای مجوز جدید دولت به استان نیز سخن گفت و افزود: مجوز جابجایی نیروی انسانی که می‌تواند با پرداخت حقوق از سازمان مبدأ باشد به استان فارس داده شد؛ این مهم در امر بهره‌وری نیروی انسانی بسیار مؤثر است.
استاندار فارس در پایان ماحصل نهایی بهره‌وری را افزایش نرخ رشد اقتصادی استان و کشور عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: برای داشتن ایرانی آبادتر پیشرفته‌تر و توسعه یافته‌تر باید به وظیفه خود در افزایش بهره‌وری عمل کنیم.


ارسال دیدگاه Post comments


آخرین عناوین « خبر برگزیده »

صفحه اینستاگرام روزنامه طلوع کانال واتس اپ روزنامه طلوع

پربازدیدترین ها