به قلم مدیر مسئول
 
حفظ جان مهمتر است یا تأمین نان؛ هر دو!؟

سرمقاله/ محمدمهدی جعفری زاده

12345678910...
تحلیل خبر
 
50 درصد مبتلایان از شخص بدون علامت کرونا گرفته‌اند

نتایج یک تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر از نیمی از افرادی که مبتلا به کرونا شده‌اند این بیماری را از کسی گرفته‌اند که هیچ علائمی از این بیماری نداشته است...

12345678910...
ارتباط با ما

آدرس :

شيراز - خيابان نادر - نبش پارك انقلاب - مجتمع رز - طبقه اول - واحد 14

تلفن دفتر مرکزی: 32344772 - 071

 شماره فكس: 32344771 - 071

آدرس دفتر كازرون:

كازرون - خيابان قدمگاه - دفتر روزنامه طلوع

تلفن دفتر كازرون: 42229246 - 071

پست الكترونيك:

toloudaily@yahoo.com

به وب سايت روزنامه طلوع خوش آمدید

 

شنبه 30 بهمن 1395 31 : 12 تعداد بازدید ها : 2267 کد خبر : 15832

بوسه انقلاب

0

 مصاحبه از مریم زارع خفری: انقلاب سال 57 مردم در ایران مانند سیلی خروشان بود که هیچ چیز و هیچ‌کس نتوانست جلوی آن را بگیرد و در نهایت در 22 بهمن ماه همین سال با پیروزی، قدری آرام گرفت.
این توده عظیم گوش به فرمان امام خمینی (ره) قیام کرده بودند تا بتوانند به عدالت برسند و آزادی خویش را لمس کنند.
این انقلاب چون مردمی بود همه اقشار جامعه در آن نقش داشتند و حالا بعد از گذشت 38 سال هنوز یادگاری های آن در ذهن و دل مردم نقش بسته است.
ولی حسن زاده یکی از جوانان دیروز و مرد موسفید امروز است که در اداره اوقاف و امور خیریه فارس کار می کند و از آن روزگار خاطرات بسیاری دارد. او در دوران انقلاب در ارتش و در پشتیبانی منطقه در قسمت مخابرات کار می کرد.
حسن زاده در این باره می گوید: در آن روزها با توجه به فرمان امام برای پیوستن ارتشیان به جمع مردم هر روز افرادی از پادگان ها فرار می کردند و مردم هم با شاخه گل از نظامیان استقبال می کردند یا شعار می دادند «برادر ارتشی چرا برادر کشی»
وی ادامه داد: یک روز صبح در پادگان ما را در جایگاهی که همیشه فرمانده در آن جا از نیروها سان می دید جمع کردند و چند نفر که می گفتند از نیروهای اطلاعات و امنیت هستند برای ما سخنرانی کردند.
آنها گفتند: این آقایی که شما او را خمینی می نامید اصلا روحانی نیست حتی ایرانی هم نیست... او فردی افغانی است و قصد دارد همه را فریب دهد...
آنها ادامه دادند: خدا و مردم هر دو از رفتن شاه نارحت هستند و خدا خشمش را با زلزله ای که در کرمان رخ داد نشان داد.
ادامه داد: ما همان لحظه به عمق ترس و نگرانی آنها پی بردیم، آنها می‌خواستند از این اتفاق طبیعی استفاده کنند و ما را گول بزنند فکر کردند ما احمق هستیم.
مگر در سال 51 در همین فارس و در شهرستان قیر و کارزین زلزله ویرانگری نیامده بود، آن هم در دوران شاه، چرا برای آن بهانه تراشی نکردند؟!
وی افزود: آن روزها همه تصمیمشان را گرفته بودند و فقط بر اندازی حکومت شاه و پیروزی انقلاب را می‌خواستند.
خاطره دیگری که همیشه در خاطر زنده و روشن او مانده است به بعد از انقلاب پیروزی باز می گردد؛ روزی که مرحوم آیت الله شهید دستغیب به پادگان ما آمده بود و درست همان جایی که تیمسار قبلا می‌ایستاد، ایستاده بود و ما را نگاه می کرد.
آیت الله دستغب شروع به سخنرانی کرد اما چند کلمه بیشتر نگفته بود که یک دفعه گفت یکدیگر را ببوسید.
هم همین کار را کردیم و بعد ایشان حرف‌هایش را ادامه داد اما باز هم مانند دفعه قبل گفت یکدیگر را ببوسید و این کار چندین بار تکرار شد...
سربازی که تا دیروز نمی توانست از غذایی که فرمانده و بالا دستی هایش می خوردند استفاده کند، سال تا سال آنها را نمی دید و از آنها سخت می ترسید و شان انسانی آنها نیز یکسان نبود حالا نه تنها کنار فرمانده خود بود حتی او را در آغوش گرفته و می‌بوسید همین بوسه زمینه ای شد تا خیلی‌ها تفاوت انقلاب کنونی را با حکومت قبل حس کنند و به اعتقاد من آن روز با این بوسه یک بار دیگر انقلاب عملی شد و پیروز گشت.

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای وب سایت طلوع نیوز محفوظ می باشد.

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس